Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Sportovní den pro 2. stupeň (Gajdošová)

Ve čtvrtek 06.06.2024 se na naší škole pořádal sportovní den. Nejprve žáci 6. a 7. tříd poměřili své síly v ringu. Jedná se o netradiční sportovní hru, která má podobná pravidla jako přehazovaná či volejbal, ale s tím rozdílem, že se během hry využívají dva gumové kroužky o průměru 17 cm. V roce 1959 ringo vynalezl Polák Włodzimierz Strzyżewski jako doplňkový sport pro trénink šermířů a na naší škole je u některých tříd velmi oblíbenou hrou.

 

Miniturnaje se zúčastnily celkem 3 smíšené týmy – 1. místo ALL-STAR (6.A), 2. místo Motýlci (6.B + 7.A),  3. místo Mad Dogs (6.A). 

 

Následoval turnaj v brannballu, ve kterém soutěžily týmy z 8. a 9. ročníků…

Brannball (po česku brenbal ????) je velmi oblíbená týmová pálkovací hra podobná softbalu, jen trochu akčnější. Pochází ze Švédska a v překladu znamená název hry "Spálený míč". V zápase proti sobě hrají 2 týmy o 11cti hráčích (u nás 10), kde pálkovací družstvo odpaluje míček a snaží se oběhnout 4 mety, zatímco druhé družstvo míček chytá v poli a snaží se ho co nejrychleji dopravit k "brenerovi)" (hráč mimo hřiště) a tím všechny obíhající hráče "spálit" (ne doslova, jen jim zamezit, aby se dostali na mety).

 

V našem turnaji si zahrály 4 týmy a systémem pavouka se na 1.místo probojovalo družstvo ORiGINAL (9.AB), na 2.místě skončil tým BOMBA ( 8.A ,9.AB ) a 3.místo obsadili FC TUKAN z 8.B.

 

Gratulujeme vítězům a těšíme se na příští podobná setkání...po prázdninách ????!

 

                                                                                                                                  Tělohybky T. Randáková, J. Gajdošová