Šňůra života (Plachá)

Projekt liberecké nemocnice Šňůra života , který se konal 28.6.2011 na náměstí.Dr. E. Beneše, naplňoval cíle přípravy žáků na zvládání situací ohrožující zdraví, eventuálně i život. Žáci po celou dobu konání akce, měli možnost praktického nácviku laické resuscitace na figurínách pod vedením zkušených odborníků. Děti z 5.B mají záchranu života a pohotovou reakci při úrazu danou osnovami pátého ročníku. Kromě toho si také mohly prohlédnout  stánky techniky Záchranné služby, Českého červeného kříže, hasičů i policie.
Zvládnutí laické první pomoci by mělo patřit k základním lidským znalostem, které by měly zachránit člověku život.