Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Šňůra života (Plachá)

Projekt liberecké nemocnice Šňůra života , který se konal 28.6.2011 na náměstí.Dr. E. Beneše, naplňoval cíle přípravy žáků na zvládání situací ohrožující zdraví, eventuálně i život. Žáci po celou dobu konání akce, měli možnost praktického nácviku laické resuscitace na figurínách pod vedením zkušených odborníků. Děti z 5.B mají záchranu života a pohotovou reakci při úrazu danou osnovami pátého ročníku. Kromě toho si také mohly prohlédnout  stánky techniky Záchranné služby, Českého červeného kříže, hasičů i policie.
Zvládnutí laické první pomoci by mělo patřit k základním lidským znalostem, které by měly zachránit člověku život.