Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - JARNÍ prázdniny 26.2.-1.3.2024 a informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Školní výlet 5.A+8.A-rafty

ŠKOLNÍ VÝLET - RAFTY
Ve středu 14.května 2008 třídy 5.A a 8.B prožily netradiční školní výlet. Jeho náplní byl rafting na řece Jizeře na trase Malá Skála - Dolánky u Turnova. Počasí bylo od rána přímo pohádkové a jediným  problémem při cestě na Malou Skálu byla výluka na trati, takže jsme část cesty museli jet autobusem. Na Malé Skále již byly připraveni instruktoři s rafty a po seznámení se s pravidly jízdy a nafasování vest i pádel jsme se mohli nalodit. Hned zkraje trasy byl malý jez, kterým jsme museli správně proplout, ale jinak se jednalo o trasu nenáročnou a pohodovou. Chybějící adrenalin si některé skupiny vynahrazovaly vodními bitkami, při mohutném cákání pádly pak na soupeřích nezůstala ani nitka suchá. Po hodině a půl plavby jsme se vylodili v Dolánkách, kde jsme rafty a ostatní vybavení odevzdali a pro většinu osazenstva bylo i nutné převléknout se do suchého. Zbytek výletu se odehrával v příjemně unaveně. Vyhládlí veslaři si na ohni opekli buřty, případně okupovali místní kiosek s jídlem a pitím. Po dobrém obědě jsme se ještě zaskočili podívat do Dlaskova statku, který dnes slouží jako zajímavé muzeum, a poslechli si i výklad o jeho historii. Cesta domů se opět kvůli výluce protáhla, ale můžeme s jistotou říci, že tento den stál za to.