Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Školní družina - ředitelské volno v prosinci (Novotná)

Prosinec je už nenávratně pryč a s nimi i Vánoce a vánoční čas. Vzpomeňme ale na dny před Vánoci.
Ve středu 21.12 jsme se s dětmi vydali do vánočního Kryštofova Údolí. Jeli jsme vlakem a přivítalo nás ojínělé údolí. Navštívili jsme společně výstavu Betlému, vypili si čaj ve vánoční hospůdce a natěšeně čekali na místní Orloj.
Výlet jsme ukončili v naší jídelně, kde jsme rozehřáli větrem ošlehané tváře a zmrzlé nožky.

A následoval  i den druhý, plný výletního dobrodružství. Tentokrát na Českou chalupu. Ráno jsme vyjeli autobusem na Českou chalupu. Tam nás čekalo sluníčko. Na louce naproti České chalupě jsme si nejprve poběhali a pohráli ve sněhu. Poté jsme se vypravili na Libereckou výšinu. Zpočátku byla cesta zledovatělá, zažili jsme pár pádů, ale úspěšně jsme vše zdolali.  Po několika metrech se nám už šlapalo dobře. Hledali jsme ve sněhu stopy zvířat, obdivovali jsme zledovatělou vodu a pozorovali inverzi nad Libercem. Na Liberecké výšině jsme se zahřáli čajem a doplnili energii různými dobrotami. Na památku jsme dostali pohledy, které  jsme si mohli orazítkovat.  Do Lidových sadů to bylo už jen kousek. Zpátky do školy jsme dorazili na oběd, který jsme všichni s chutí snědli. Výlet se vydařil, počasí bylo krásné a nálada dobrá.