Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Školní družina - pestrý program v říjnu

JAKÉ AKCE PRO DĚTI POŘÁDALA NAŠE ŠKOLNÍ DRUŽINA?
Přečtěte si články a prohlédněte fotky. Program v měsíci říjnu byl
skutečně bohatý.

Ve středu 17. října 2007 se naši žáci zúčastnili akce pod názvem Příroda člověku – člověk přírodě. Každoročně jí pořádá Armilárie ve spolupráci se sponzory. Jsou zde vyhodnoceny MŠ a ZŠ, které se pravidelně zapojují do sběru tříděného odpadu.
Vedle věcných cen si děti odnesly řadu pěkných zážitků a výrobků z tvořivých dílen, které pro ně byly připraveny. Stejně tak jako mohly ochutnat připravené sladkosti a užít si za pěkného slunečního dne ještě ohýnku i s vuřty. Škoda jen, že budova COI nás již příští rok nepřivítá.

„To je zmatek, když zvířata mají svátek“…….. zpívá se v písničce od pánů Svěráka a Uhlíře. Naše děti ze školní družiny jim také přinesly dárky, jak se také na pořádné gratulanty sluší. Navštívili jsme společně 18.10. a 19.10.2007 Útulek pro opuštěná zvířata v Ostašově. Na fotografiích vidíte, jak jsme si to báječně všichni užili.

Pro naše děti, které musely prožít podzimní prázdniny ve školní družině, jsme připravily bohatý program. Ve čtvrtek jsme navštívili památné domy a místa Liberecka. Některé budovy byly pro děti velkým překvapením. Všechno jsme zvládli pěšky. Po namáhavém výletě nám zbyl čas ještě i na hraní.
V pátek jsme se naopak vydali vlakem. A to pěkně daleko. Našim cílem byly Jindřichovice pod Smrkem. První zastávkou byla zřícenina kostela sv. Jakuba, kde původně obec stála. Odtud už byly na vlastní oči vidět i státní hranice s Polskem. V teploučku, protože počasí prázdniny nemělo, jsme posvačili u větrných elektráren, důkladně si je prohlédli a vyfotili. Zůstal nám ale čas i na teplý čaj, koláč a hry.
To jsme si zase užili světa!!!!!!!

Ta krásná auta, motorky a klokany jsme na vlastní oči viděli v  Auto muzeu ve Vratislavicích nad Nisou. Některá děvčata lákala auta mnohem víc než kluky. Taky si u nich i pěkně zapózovala. Obdivovali jsme auto pana Wericha i legendárního Brouka sestrojeného panem F. Porsche. Příště plánujeme návštěvu samostatného pivovaru. To bude prima!!!!!!!