Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Škola v přírodě v Krásné ( Plachá)

Žáci 1.B jako první vyrazili na svou první letní školu v přírodě. Starostliví rodiče jim zabalili kufry, které dopravili  do penzionu, připravili dárky za celotýdenní  hru, zorganizovali dětem  závod v orientačním běhu. Paní učitelka Míla objednala program ve výletním areálu Pěnčín, ve kterém děti viděly práci se sklem, ochutnaly kozí sýry, pracovaly v korálkové dílně a výletním vláčkem dojely na Černou Studnici. Paní vychovatelka Míša připravila týdenní hru zaměřenou na poznání  kraje jizerskohorského léčitele Kittela. Děti navštívily jeho muzeum i kostel, vyslechly si pověsti. V kotlíku vařily léčivé lektvary, stavěly lesní domečky, vyráběly vlastní deníčky. Přidáme-li k tomu ještě učení, úklid na pokojích, pobyt na hřišti, nebyl na zlobení čas. Počasí bylo nádherné a škola v přírodě byla opravdu krásná. Poděkování  patří  všem, protože domů jsme se vrátili všichni zdraví a spokojení.