Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Škola v přírodě 2.A (Nosálová)

Indiánský kmen zvaný Nosájové se letos zúčastnil pod vedením VELKÉ MEDVĚDICE A VELKÉHO BIZONA  školy v přírodě v Raspenavě od 21.5.-25.5.2012. Indiánskými jmény byly pojmenovány rovněž i děti, kterými se po celou dobu pobytu oslovovaly. Na všech výpravách jsme vždy byli převlečeni v indiánských krojích, a válečné malování sklízelo ovace nejen u našeho kmene, ale také u místních domorodců. Po celou dobu jsme dětem chystali samá velká dobrodružství. Navštívili jsme místní kravín, odkud jsme si přinesli kravské mléko na ochutnání a plno cenných informací, například, že fialová kravička Milka má svůj útulný kravín pouze v TV. V místním profesionálním hasičském sboru ukázal pan nadporučík dětem vybavení hasičského auta, děti si vyzkoušely požární výbavu, směly usednout za volant, ale nejvíce se jim nakonec líbilo osvědčené postříkání vodou vysokotlakou hadicí.
Ve Frýdlantu jsme se podívali na nově postavenou fontánu na náměstí a navštívili jsme muzeum mašinek, kde měly děti mimo jiné možnost vyzkoušení si jízdy na drezíně, pohrát si s modely mašinek či si postaru cvaknout vlastní jízdenku.
Velký Manitů se postaral o krásné počasí a to byla pro nás výzva k celodennímu poznávacímu putování přírodou spojenou s ukrytými úkoly, které děti splnily na výbornou .Přes vesničku Peklo,  Obří sud, Lázně Libverda, kde se děti posilnily ochutnávkou zdejší pramenité kyselky, kterou raději zajídaly teplými lázeňskými oplatkami (cukr je cukr), jsme nakonec došli do Hejnic, kde jsme si prohlédli baziliku Navštívení Panny Marie a zde také děti utratily své poslední úspory.
Ve volném čase jsme se naučili indiánský tanec, vyzkoušeli bazén, savovali jsme trička s motivem indiánů, zpívali s kytarou, flétnou, pianem, užili jsme si večerní indiánskou diskotéku se zábavnými hrami a poslední večer jsme si sami připravili ohniště a opekli si buřtíky.
Díky krásnému počasí jsme zvolili formu výuky škola hrou a tím jsme si celý pobyt všichni výborně užili, děti odjížděly nadšené a co může být krásnějšího na světe než  upřímný dětský úsměv ?