Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Škola v přírodě 2008 - Chata Jizera

ŠKOLA V PŘÍRODĚ 08.-13.06.2008
Letos se na školu v přírodě vydaly třídy 2.A, 4.A a 5.A do Josefova Dolu, kde prožily několik příjemných dní v penzionu Jizera a jeho okolí. Byl to tak trochu krok do neznáma, protože tento penzion naše škola dosud nenavštívila, ale ukázalo se, že to byla dobrá volba - pokud nepočítáme nezbytné funění do kopce:-) Je zde dostatek prostoru na venkovní hry a chata je situována uprostřed lesa, přesto však cesta do městečka trvala jen pár minut. Pro děti byl připraven pestrý program. Jak název škola v přírodě napovídá: dopoledne vždy patřilo výuce v netradičním prostředí, odpoledne pak soutěžím, hrám a výletům. Během pobytu děti navštívily některá krásná místa Jizerských hor - vodopády v Jedlovém Dolu, Josefodolskou přehradu nebo rozhlednu Královka. Třída 5.A při celodenním výletu došla přes Protrženou přehradu až na Souš a odtud malebným horským údolím podél řeky do Desné. Při organizaci volného času každý přispěl svou troškou do mlýna, např. paní vychovatelka Maruška měla pro děti připraveny zajímavé soutěže družstev a nejstarší žáci zorganizovali večerní stezku odvahy pro mladší děti. Poslední večer se všichni vyřádili na diskotéce a ráno se již připravovali na odjezd, který proběhl v pořádku i navzdory skutečnosti, že ten den byl pátek třináctého.