Shopping (Plachá)

SHOPPING
19.5. 2010 se žáci 4.B zúčastnili výtvarného programu Shopping. Tento program Oblastní galerie byl součástí výstavy Přírůstky do galerijní sbírky a žáci si ji se zájmem prohlédli. Viděli nejstarší obraz v naší galerii, odhadovali jeho cenu. Zajímali je sochy, plastiky i výtvarná díla současných umělců. V prezentaci Umění nebo business? získali odpovědi na otázky: Kde a jak se koupit obraz  a kolik stojí.? Jak poznat umělecké dílo apod. V tvořivé dílně si děti vytvořily vlastní umělecká díla spojená s tematikou nakupování. Děti se v galerii chovaly kultivovaně a zaslouží pochvalu.