Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Setkání se spisovatelkou Petrou Braunovou (Novotná)

O tom, že děti málo čtou a navrácení dětí ke knížkám, už bylo napsáno mnoho článkú. Možností, jak to dokázat, přibývá  Přesto to není moc jednoduché.
S Petrou Braunovou jsem se poprvé viděla v únoru tohoto roku v Oblastní galerii v Liberci. Šla jsem se podívat na vyhodnocení výtvarné soutěže, kde paní učitelka Míla Plachá, přebírala kolektivní cenu pro své děti z 1.B. Hostem byl i ilustrátor Tomáš Řízek. Podotákám, že v publiku seděly věkově odlišné děti a já byla zvědavá, jak tato spisovatelka dokáže zaujmout tak rozdílný věk. Ale byla jsem nadšená. Kdyby se čas nenaplnil, poslouchali bychom určitě i déle. Paní Braunová přikývla na pozvání k nám do školy. Bohužel se nám nevydařil záměr na Noc s Andersenem, jelikož už přislíbila návštěvu v jiné knihovně. Ti, kdo se Noci s Andersenem zúčastnili, obdrželi pohlednici právě s ilustrací pan T. Řízka a úryvkem teprve  připravované knihy P. Braunové.
A tak se tu v pátek 27. dubna 2012 na besedě sešli žáci 6. tříd, 1. tříd, 2. a 3 třídy. Paní Braunová vyprávěla o své práci. Především jak se z člověka stane spisovatel, kdo mu knížku vydá a kdo ji také ilustruje. No a to nejdůležitější, jak se líbí čtenářům. V naší škole její knihy určitě zaujaly, protože někteří čtenáři si udělají radost zakoupením knih od této autorky.
V příjemných setkáních určitě budeme pokračovat a těšíme se na návštěvu v naší knihovně. Určitě zde na děti čeká spousta krásných knižek, nejen od Petry Braunové.