Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, INFORMACE K 1.3.2021

Setkání se spisovatelkou Petrou Braunovou (Novotná)

O tom, že děti málo čtou a navrácení dětí ke knížkám, už bylo napsáno mnoho článkú. Možností, jak to dokázat, přibývá  Přesto to není moc jednoduché.
S Petrou Braunovou jsem se poprvé viděla v únoru tohoto roku v Oblastní galerii v Liberci. Šla jsem se podívat na vyhodnocení výtvarné soutěže, kde paní učitelka Míla Plachá, přebírala kolektivní cenu pro své děti z 1.B. Hostem byl i ilustrátor Tomáš Řízek. Podotákám, že v publiku seděly věkově odlišné děti a já byla zvědavá, jak tato spisovatelka dokáže zaujmout tak rozdílný věk. Ale byla jsem nadšená. Kdyby se čas nenaplnil, poslouchali bychom určitě i déle. Paní Braunová přikývla na pozvání k nám do školy. Bohužel se nám nevydařil záměr na Noc s Andersenem, jelikož už přislíbila návštěvu v jiné knihovně. Ti, kdo se Noci s Andersenem zúčastnili, obdrželi pohlednici právě s ilustrací pan T. Řízka a úryvkem teprve  připravované knihy P. Braunové.
A tak se tu v pátek 27. dubna 2012 na besedě sešli žáci 6. tříd, 1. tříd, 2. a 3 třídy. Paní Braunová vyprávěla o své práci. Především jak se z člověka stane spisovatel, kdo mu knížku vydá a kdo ji také ilustruje. No a to nejdůležitější, jak se líbí čtenářům. V naší škole její knihy určitě zaujaly, protože někteří čtenáři si udělají radost zakoupením knih od této autorky.
V příjemných setkáních určitě budeme pokračovat a těšíme se na návštěvu v naší knihovně. Určitě zde na děti čeká spousta krásných knižek, nejen od Petry Braunové.

 

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Úřední hodiny kanceláře školy

Vážení rodiče,

hospodářka školy bude od 1.3.2021 v kanceláři:  pondělí - čtvrtek 9:00 - 11:00 hod.
(vyzvedávání učebnic, pracovních sešitů, natištěných úkolů aj.)

V případě potřeby volejte 724 577 362 a domluvte jiný čas.

Informace o provozu pro pracovníky IZS

Vážení rodiče,
naše MATEŘSKÁ ŠKOLA byla ZRUŠENA jako škola pro děti pracovníků vybraných
profesí  IZS od 2.3.2021. Pro tyto je určena MŠ Motýlek https://msmotylek.eu/


Základní školou pro děti pracovníků IZS zůstává ZŠ 5. května, Liberec:
https://www.zs5kveten.cz/

Ochranné prostředky dýchacích cest

Vážení rodiče,
 
Ministerstvo zdravotnictví vydalo dne 22. února 2021 mimořádné opatření, dle něhož s účinností od 25. února 2021 od 00:00 do odvolání platí:

více po otevření