Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, INFORMACE K 1.3.2021

Setkání se spisovatelkou Petrou Braunovou (Novotná)

O tom, že děti málo čtou a navrácení dětí ke knížkám, už bylo napsáno mnoho článkú. Možností, jak to dokázat, přibývá  Přesto to není moc jednoduché.
S Petrou Braunovou jsem se poprvé viděla v únoru tohoto roku v Oblastní galerii v Liberci. Šla jsem se podívat na vyhodnocení výtvarné soutěže, kde paní učitelka Míla Plachá, přebírala kolektivní cenu pro své děti z 1.B. Hostem byl i ilustrátor Tomáš Řízek. Podotákám, že v publiku seděly věkově odlišné děti a já byla zvědavá, jak tato spisovatelka dokáže zaujmout tak rozdílný věk. Ale byla jsem nadšená. Kdyby se čas nenaplnil, poslouchali bychom určitě i déle. Paní Braunová přikývla na pozvání k nám do školy. Bohužel se nám nevydařil záměr na Noc s Andersenem, jelikož už přislíbila návštěvu v jiné knihovně. Ti, kdo se Noci s Andersenem zúčastnili, obdrželi pohlednici právě s ilustrací pan T. Řízka a úryvkem teprve  připravované knihy P. Braunové.
A tak se tu v pátek 27. dubna 2012 na besedě sešli žáci 6. tříd, 1. tříd, 2. a 3 třídy. Paní Braunová vyprávěla o své práci. Především jak se z člověka stane spisovatel, kdo mu knížku vydá a kdo ji také ilustruje. No a to nejdůležitější, jak se líbí čtenářům. V naší škole její knihy určitě zaujaly, protože někteří čtenáři si udělají radost zakoupením knih od této autorky.
V příjemných setkáních určitě budeme pokračovat a těšíme se na návštěvu v naší knihovně. Určitě zde na děti čeká spousta krásných knižek, nejen od Petry Braunové.

Úřední hodiny kanceláře školy

hospodářka školy bude od 1.3.2021 v kanceláři:  pondělí - čtvrtek 9:00 - 11:00 hod.
(vyzvedávání učebnic, pracovních sešitů, natištěných úkolů aj.)

V případě potřeby volejte 724 577 362 a domluvte jiný čas.

Informace o provozu pro pracovníky IZS

naše MATEŘSKÁ ŠKOLA byla ZRUŠENA jako škola pro děti pracovníků vybraných
profesí  IZS od 2.3.2021. Pro tyto je určena MŠ Motýlek https://msmotylek.eu/

Základní školou pro děti pracovníků IZS zůstává ZŠ 5. května, Liberec:

Ochranné prostředky dýchacích cest

Ministerstvo zdravotnictví vydalo dne 22. února 2021 mimořádné opatření, dle něhož s účinností od 25. února 2021 od 00:00 do odvolání platí:

více po otevření