Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Setkání s liškou (Kvasničková)

Žáci 1. stupně naší školy se mohli zúčastnit velice neobvyklého setkání. Do školy přijela skutečná liška. Poutavé vyprávění pana myslivce i setkání se zvířetem z české divočiny bylo zajímavé. Na toto setkání jsme navázali tematickým dem s názvem LIŠKA BYSTROUŠKA. 

Žáci z 1. - 2. tříd měli možnost téma LIŠKA více poznat v prvouce, tělocviku, hudební výchově, českém jazyce, ve výtvarné výchově.
V prvouce si  zopakovali vše, co se dozvěděli od pana myslivce a blíže  se seznámili i  s ostatními volně žijícími živočichy na našem území. 
V českém jazyce poznávali postavu lišky v pohádkách, básničkách a bajkách.
V tělocvičně si zahráli všechny možné hry s tématem lišky.
Také se naučili písničku  Běží liška k Táboru.  
Nakonec si nakreslili obrázek lišky.

Během celého dopoledne navštívili čtyři třídy a tělocvičnu. Pracovali pod vedením různých pedagogů 1. stupně naší školy. Pracovali individuálně i v týmech. 
 I žáci 3. -5. ročníků se během dopoledne ve svých učebnách měnili s paralelní třídou. Rozdělili se do skupin a pracovali společně na zadaných úkolech. Hledali informace o lišce v bajkách, pohádkách a další literatuře. Dozvěděli se mnoho zajímavých informací z encyklopedií - jak knižních, tak internetových. V tělocvičně si zahráli hry s liščí tématikou. Skládali tangram – lišku.  Na závěr dopoledne si své výstupy vzájemně odprezentovali. 
Celý tematický den se vydařil a nesl se v tvůrčím duchu. Výsledky práce našich žáků jsou vystaveny ve třídách a na chodbách školy.