Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, INFORMACE K 1.3.2021

Se světýlky za světýlky (Novotná)

Konečně se vlastnoručně vyrobené lampióny dočkaly obdivu. Celé dva týdny se všichni pod vedením paní vychovatelky Renaty, snažili udělat si co nejhezčí světýlko do Martinského průvodu.
V pátek, 9. listopadu, se před základní školou všichni společně sešli, aby putovali se světýlky za světýlky. Svatý Martin pečlivě značil cestu hořícími svíčkami, aby průvod nezabloudil. Cesta to byla daleká a náročná. Nejeden lampión prošel těžkou zkouškou. Tu zhasl, tu se kymácel ze strany na stranu, to podle toho, jak dotyčného už bolela ruka, ale všechna světýlka se dostala šťastně až do cíle, ke svatému Martinovi. Ten je očekával na dětském hřišti před Základní školou v Růžodole. Oděný v bílém hábitu s červeným pláštěm, vítal s radostí celý průvod. Krátce o sobě řekl pár slov a vyzval děti, aby si každý našel svého bílého koně. On sám přišel pěšky, protože jeho kůň onemocněl. A tak se rázem hřiště proměnilo v desítky barevných světlušek, poletujících sem a tam.
Svatý Martin byl štědrý. Ke každému nalezenému koni přidal martinskou kytičku a čaj. Kytičky s náplní tvarohovou, makovou a ořechovou, upekla jeho hodná pomocnice Pavla, z mateřské školy. Naskládala jich do krabičky rovných 280 ks.

Všech 60 perníkových koníků bylo nalezeno, všechny martinské kytičky snědeny a ve velké várnici na čaj nezbyla ani kapička.  Barevná světýlka se pomalu začala od sebe vzdalovat, to jak se rozcházela ke svým domovům. Zbyla společná radost a pěkný zažitek.

Všem, kteří nám s radostí a úsměvem pomáhali, velmi děkuji.
Novotná Míša

 

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Úřední hodiny kanceláře školy

Vážení rodiče,

hospodářka školy bude od 1.3.2021 v kanceláři:  pondělí - čtvrtek 9:00 - 11:00 hod.
(vyzvedávání učebnic, pracovních sešitů, natištěných úkolů aj.)

V případě potřeby volejte 724 577 362 a domluvte jiný čas.

Informace o provozu pro pracovníky IZS

Vážení rodiče,
naše MATEŘSKÁ ŠKOLA byla ZRUŠENA jako škola pro děti pracovníků vybraných
profesí  IZS od 2.3.2021. Pro tyto je určena MŠ Motýlek https://msmotylek.eu/


Základní školou pro děti pracovníků IZS zůstává ZŠ 5. května, Liberec:
https://www.zs5kveten.cz/

Ochranné prostředky dýchacích cest

Vážení rodiče,
 
Ministerstvo zdravotnictví vydalo dne 22. února 2021 mimořádné opatření, dle něhož s účinností od 25. února 2021 od 00:00 do odvolání platí:

více po otevření