S Horskou službou kolem Ještědu (Plachá)

6.9.2014 žáci ze 4.B se svými rodiči splnili přání paní učitelky Míly a vyrazili na turistický pochod se zábavou, ponaučením o přírodě, zdravovědě a místopisu Ještědu. Zatímco si paní učitelka naplánovala hlavně získávání nových vědomostí, členové Horské služby připravili dětem dárky, zdarma občerstvení, opékání klobásek a hodnotné ceny do tomboly. Získat je, ale nebylo snadné. Jen vyšplhat na Pláně náročným terénem podle vytištěné mapy a splnit úkoly z daných oblastí bylo předpokladem, že si děti ponesou domů nové knihy, batohy, volné vstupy do botanické zahrady nebo aquaparku. K dobré náladě přispělo i nádherné počasí a pohoda všech účastníků.