Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Ruční výrobna papíru Papyrea (Plachá)

22.4.2015
Tento den žáci 4.B navštívili ruční papírnu ve vesnici Zdislava.Exkurze začala přednáškou o historii papíru a o jeho výrobě. To bylo zajímavých informací,udivila je možnost vyrobit papír z džín či montérek, prohlédli si sazenice papírenské moruše a pokochali se v lázni plné papírenské hmoty.
Šťastná chvíle nastala při vlastní výrobě papíru, nabírání hmoty na síto, vysoušení a práci na lisu.
Sice vlhký,ale vlastnoručně vyrobený papír si děti odvážely domů. Exkurze v příjemném prostředí a pod odborným vedením je inspirací pro návštěvu nejen jednotivce, ale i celé rodiny.