Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Rozsvícení vánočního stromku (Novotná)

Zpočátku to vypadlo, že si borovičku v parku před naší školou, rozsvítíme jen sami pro sebe. Pro mé kolegyně, pana ředitele, dvě paní učitelky a pár nedočkavců z řad dětí. Ale i to by mělo své kouzlo!
Jen se ale ručičky hodin na škole začaly blížit k páté odpolední, naše původní skromná skupina se rozrostla o rodiče s dětmi, od těch nejmenších školkových, až po ty nejstarší. Bylo to již naše čtvrté, společné setkání u příležitosti zahájení adventu a rozsvícení skoro vlastního stromu.
Provizórním pódiem se letos staly svíčkami ozářené školní schody do budovy. Malé zpěváčky ze školky, vystřídali recitátoři a recitátorky s pásmem vánočních básní. Nechyběla ani vánoční koleda zpívaná a také jen v podání flétny.
A pak už nastal ten slavnostní okamžik. Zapálenou svíčku na adventním věnci nahradila bílá lucernička. Malý průvod s dětmi a rodiči se přesunul od budovy k malému parčíku a stromeček se rozzářil v celé své kráse.
A závěr patřil balónu štěstí. Nevešla by se tam všechna naše přání Ježíškovi, ale když se červený balón lehce vznesl, každý si to své, jistě v duchu přál.
Pak se ještě lehce zahřát teplým nápojem, rozloučit se a najít si ještě chvilku času na nějaké to společné předvánoční setkání.
Pěkný adventní čas.
Míša Novotná, neděle 27. 11.2011