Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, INFORMACE K NÁSTUPU 4.1.2021

Rozsvícení vánočního stromku (Novotná)

Zpočátku to vypadlo, že si borovičku v parku před naší školou, rozsvítíme jen sami pro sebe. Pro mé kolegyně, pana ředitele, dvě paní učitelky a pár nedočkavců z řad dětí. Ale i to by mělo své kouzlo!
Jen se ale ručičky hodin na škole začaly blížit k páté odpolední, naše původní skromná skupina se rozrostla o rodiče s dětmi, od těch nejmenších školkových, až po ty nejstarší. Bylo to již naše čtvrté, společné setkání u příležitosti zahájení adventu a rozsvícení skoro vlastního stromu.
Provizórním pódiem se letos staly svíčkami ozářené školní schody do budovy. Malé zpěváčky ze školky, vystřídali recitátoři a recitátorky s pásmem vánočních básní. Nechyběla ani vánoční koleda zpívaná a také jen v podání flétny.
A pak už nastal ten slavnostní okamžik. Zapálenou svíčku na adventním věnci nahradila bílá lucernička. Malý průvod s dětmi a rodiči se přesunul od budovy k malému parčíku a stromeček se rozzářil v celé své kráse.
A závěr patřil balónu štěstí. Nevešla by se tam všechna naše přání Ježíškovi, ale když se červený balón lehce vznesl, každý si to své, jistě v duchu přál.
Pak se ještě lehce zahřát teplým nápojem, rozloučit se a najít si ještě chvilku času na nějaké to společné předvánoční setkání.
Pěkný adventní čas.
Míša Novotná, neděle 27. 11.2011

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Ochranné prostředky dýchacích cest

Vážení rodiče,
 
Ministerstvo zdravotnictví vydalo dne 22. února 2021 mimořádné opatření, dle něhož s účinností od 25. února 2021 od 00:00 do odvolání platí:

více po otevření

Výuka od 22.2.2021

Vážení rodiče,

v příštím týdnu (od 22.2.2021.) bude probíhat výuka ve stejném režimu jako v současnosti.
 

Škola pro děti zaměstnanců IZS

Vážení rodiče,

od 4.1.2021 bude školou určenou pro děti zaměstnanců vybraných profesí Základní škola, Liberec, ul.5. května.