Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, INFORMACE K NÁSTUPU 4.1.2021

Ředitelské volno ve školní družině (Sakařová,Novotná)

Jak jsme se měli 26. září (Sakařová)
Jako první do družiny dorazila Justýnka a hned za ní se začaly trousit i ostatní děti. Nejprve jsme se všichni společně nasnídali a potom jsme vyrazili do malé tělocvičny trochu provětrat zatuhlé tělo. Na začátek jsem si dali pár štafetových soutěží. Největší úspěch sklidil válečsud. Potom jsme si šli všichni umýt ruce a usadit se k pohádce O pejskovi a kočičce. Pohádka se nám velice líbila, hlavně ta část, jak kočička drhla pejskem podlahu a naopak. Pak už nastal čas svačiny. Po svačině jsme se všichni vrhli do pečení bábovky a nepečeného dortu (recept přikládám, protože dětem moc chutnal a prosily mě, abych ho zveřejnila). Tak nejprve jsme připravili nepečený dort. Puding Olé, ztužovač šlehačky, šlehačku, 2x mandarikový kompot jsme nalili do uzavíratelné misky a pak už se jen klepe a klepe a klepe, až z toho udělá krém, který jsem dali na připravený korpus a strčili do lednice. Pak přišla na řadu šlehačková bábovka. Po dobu, co se nám bábovka pekla měly děti za úkol vyluštit (ve skupinách) zákeřný pohádkový kviz. Obě skupiny ho zvládly a výbornou. Potom jsem si snědli co jsme připravili (až se nám dělaly boule za ušima) pak následoval krátký čas na hru a pak jsme se vypravili na oběd a ...do IQ parku. Výlet to byl podle slov dětí - bomba. Vyzkoušeli jsme vše, co se vyzkoušet dalo. Někteří z nás si ustlali po fakírsku na hřebicích, jiní si vyzkoušeli uvádět počasí... Po 3 hodinách jsme už uznali, že v nejlepším se má přestat a vydali jsme se zpět do školy...Všem zúčastněným děkuji za hezky prožitý den a zas někdy na viděnou.

 

27. září ve školní družině (Novotná)
Mohli bychom to nazvat „ Putování libereckým krajem“. Napadlo mě to ale ve chvíli, kdy jsem hledala pověst o sv. Jakubovi, podle kterého je nazvaná zřícenina kostela v Jindřichovicích pod Smrkem. Ten jsme totiž navštívili za slunečného podzimního úterý, 27. října. Jindřichovice pod Smrkem leží až na hranicích s Polskem. Končí zde i železniční trať a dál opravdu nevede. Snad příští rok bude v místech, kde původně železnice vedla až do Polska, vybudovaná cyklostezka. Už se těšíme na další výlet!
Od zříceniny jsme se vydali k domu, mediálně znémému, patřící herci Jaroslavu Duškovi. Je celý postavený z hlíny a měli jsme možnost si ho prohlédnout i zevnitř. Jelikož jindřichovičtí školáci volno neměli, mohli jsme usednout ve školní jídelně zdejší školy a pochutnat si na dobrém obědě. Cestou na větrné elektrárny jsme se ochladili nanukem a cestou nazpět se zastavili na dětském hřišti. Nejvíc děti zaujala lanovka. A potom nás už čekala jízda vlakem, menší dobrodružství během jízdy a vydatný déšť, který naštěstí bubnoval jenom do střech vagónů.  My jsme byli v suchu a vraceli jsme se do sluncem zalitého Liberce.
Výletníci a Míša Novotná

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Ochranné prostředky dýchacích cest

Vážení rodiče,
 
Ministerstvo zdravotnictví vydalo dne 22. února 2021 mimořádné opatření, dle něhož s účinností od 25. února 2021 od 00:00 do odvolání platí:

více po otevření

Výuka od 22.2.2021

Vážení rodiče,

v příštím týdnu (od 22.2.2021.) bude probíhat výuka ve stejném režimu jako v současnosti.
 

Škola pro děti zaměstnanců IZS

Vážení rodiče,

od 4.1.2021 bude školou určenou pro děti zaměstnanců vybraných profesí Základní škola, Liberec, ul.5. května.