Ředitelské volno ve školní družině (Mysíková)

Na první květnové dny ředitelského volna si školní družina pro přihlášené děti připravila několik výletů.
Hned ve čtvrtek 2.5. děti spolu s Renčou a Vlastičkou vyrazily vlakem do Kryštofova Údolí. Cílem výletu byl Ranč v údolí, kde na ně čekalo spoustu zvířátek. Děti si užily pasení ovečky Lízinky, krmení a chování králíčků, česání a hřebelcování poníka Kačenky a samozřejmě nechyběla ani projížďka na Kačence. Zábavné bylo i hřiště s houpačkou, trampolínou a dalšími herními prvky, které děti nezapomněly vyzkoušet.
Pátek 3.5. byl bohužel ve znamení velmi chladného a zamračeného počasí. Vzhledem k nedostatečnému oblečení a nevhodné obuvi některých dětí se nakonec výlet k Císařskému kameni nekonal. Místo toho si děti zasportovaly ve školní tělocvičně, zahrály několik zábavných her a také nakreslily nové druhy zvířátek. Vznikly tak krásné obrázky nových živočišných druhů-puntíkatého hada, slonočápa, ježkohada, pštrosomyši, rybošneka a mnoha dalších. Nechyběla ani chvilka na školní zahradě, kde si děti provětraly a pohrály na školním hřišti.
V pondělí 7.5.2019 se děti spolu s Adamem a Mílou svezly autobusem do Bedřichova a odtud Mravenčí stezkou došly až k rozhledně Královka.
Úterý 7. 5.2019 děti čekal výlet na Libereckou Výšinu. Po cestě si vyzkoušely, jak se hraje lesní golf. Na vrchu zvaný Kovadlina pak navštívily rozhlednu se 107 schody a krásným výhledem na celý Liberec. Po dobrém výletě nechyběla ani sladká odměna. Tento den se o děti starala Markéta.
Všem vychovatelům děkujeme.