Ředitelské volno 21.12. a 22.12.2017 (Blahová)

Ve čtvrtek dopoledne jsme se vydali tramvají do Lidových sadů. Zkontrolovali jsme, jak opravují Lesní koupaliště, prohlédli si krmelec a pak už se jen věnovali zimním radovánkám. Pojezdili jsme si na sněhu, děvčata postavila sněhuláka, ve sněhu jsme hledali stopy. Počasí nám nakonec přálo, jen na zpáteční cestě se rozpršelo, takže jsme dorazili trochu mokří.
Po obědě jsme si odpočinuli u pohádky, stavěli z lega a geomagu a zahráli jsme si pár stolních her.
Den se nám vydařil a všichni jsme byli spokojení.
Páteční den jsme započali procházkou k liberecké radnici, kde jsme si prohlédli vánoční strom, ochutnali trdelník, pozdravili kapry a poslechli koledy na vánočních trzích. Ve škole pak následovalo vyzkoušení adventních zvyků jako je házení botou, rozkrajování jablíček či čtení budoucnosti z jablíčkových jadérek. Ještě před obědem jsme zvládli pár soutěží v tělocvičně a nechyběla ani vybíjená. Po dobrém obědě jsme si odpočinuli u vyrábění ozdůbek z korálků, vybarvování omalovánek a opět se soutěžilo. Den jsme si moc užili. Tak krásné Vánoce všem a pohodový rok 2018.