Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Recitační soutěž (Loumová)

Recitační soutěž 2016 

„I ten, kdo nikdy nebásnil, přec stát se může silou lásky básníkem.“
                                                                                                                         Euripidés

3. února se na naší škole konalo pravidelné školní kolo recitační soutěže 1. – 9. ročníku.
Středečním dopolednem mladé recitátory provázeli moderátoři Klára Loulová, Viky Aleksij, Kája Krausová a Jirka Hamák.
Přehlídky se zúčastnilo 62 žáků, kteří byli rozděleni do 5 kategorií podle věku.  Na začátku akce se podařilo opět prolomit (tak, jako v roce předcházejícím) trému účinkujících zajímavou prezentací  doplněnou  písněmi oblíbených interpretů. Soutěžící i diváky pobavili  chlapci  z  5.A  (Patrik Szajko, Láďa Sivák a Alex Gábor), kteří verše Františka Hrubína pojali netradičním způsobem. Pomocí rapu vytvořili rytmicky mluvené rýmy, které zčásti zhudebnili. Způsob jejich interpretace připomínal hru se slovíčky.
Básníci všech dob sahali po peru obvykle pod vlivem silného citového zážitku. Někdy je báseň jasná a prostá, jindy zase zašifrovaná jako rébus, jehož tajenka je ukryta mezi řádky. Určitě se děti své tajenky a rébusy z recitační soutěže odnesly. Své básně totiž přednášely procítěně. Bylo vidět, že jim na konečném výsledku velmi záleží.  I letos si mohly vyzkoušet přednes do bezdrátového mikrofonu.
Všem účinkujícím  patří poděkování a uznání za předvedené výkony.
Do okresního kola postupují Antonín Mergl a Eliška Loulová.