Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Recitační soutěž 2023 (Loumová)

„Ten, kdo čte, žije s každou další knihou život navíc. Kdo nečte, má jen ten svůj.“

                                                                                                                                               (Oscar Wilde)

8. února se na naší škole konalo pravidelné školní kolo recitační soutěže 1. – 9. ročníku.

Středečním dopolednem mladé recitátory provázely moderátorky Justýna Pešková a Anička Volfová.  Kája Martínková se postarala o hezké fotografie z této soutěže. Přehlídky se zúčastnilo přes 45 mladých recitátorů.  Soutěžící byli rozděleni do 5 kategorií podle věku.  

Báseň není novinový článek, vědecký spis, ani návod k obsluze, proto se básně nečtou pouze hlavou, ale i srdcem. Však také básníci všech dob sahali po peru obvykle pod vlivem silného citového zážitku. Někdy je báseň jasná a prostá, jindy zase zašifrovaná jako rébus, jehož tajenka je ukryta mezi řádky.

Své básně recitátoři přednášeli procítěně. Bylo vidět, že jim na konečném výsledku velmi záleží.  Tak jako vloni, i letos si mohli opět vyzkoušet přednes do bezdrátového mikrofonu.

Všem účinkujícím patří poděkování a uznání za předvedené výkony. Vždyť poezie hledá a objevuje krásu. I když se může zdát, že poezie je literárním žánrem minulého století, není tomu tak. Člověk bez ní nemůže žít ani chvíli, neboť poezie je člověk sám. Vnímá ji všude kolem sebe.

Jen poezie má výsadu, že cokoliv vidí, vidí to poprvé a cokoliv vyslovuje, říká to prvně – co svět světem stojí.

Více krásných fotek najdete ve fotogalerii.

 

Umístění:

0. kategorie: 1. místo Kateřina Stránská

                     2. místo Dmytro Serhienko

1. kategorie: 1. místo Isabela Isachová

                     2. místo Rozárka Vihanová

2. kategorie: 1. místo Terezka Vávrová

                      2. místo Alex Bucur

3. kategorie: 1. místo Šárka Bulavová

                      2. místo Kristýna Charvátová

4. kategorie: 1. místo Kája Martínková