Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - JARNÍ prázdniny 26.2.-1.3.2024 a informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Recitační soutěž 2015 (Loumová)

 „Umění je jako slunce, které se taky nikomu nevtírá. Když zatáhne záclony a zavřete okenice, tak
Vám slunce do bytu neleze, jenomže je to vaše chyba, že chcete žít potmě.“  (Jan Werich)

19. února se na naší škole konalo pravidelné školní kolo recitační soutěže 1. – 9. ročníku.
Čtvrtečním dopolednem mladé recitátory provázeli moderátoři Klára Loulová, Viktorka Aleksij, Jindra Stibor a Pavel Moc.
Přehlídky se zúčastnilo 57 žáků, kteří byli rozděleni do 5 kategorií podle věku.  Na začátku akce se podařilo opět prolomit  ( tak, jako v roce  předcházejícím )  trému  účinkujících zajímavou  prezentací tentokrát zaměřenou na literaturu přelomu 19. a 20. století. Poté třída  9.A vystoupila se svým  pásmem, které navazovalo na danou prezentaci.
Své básně recitátoři přednášeli procítěně. Bylo vidět, že jim na konečném výsledku velmi záleží.  Tak jako vloni, i letos si mohli opět vyzkoušet přednes do bezdrátového mikrofonu. Závěr celé soutěže patřil recitátorům 9.B. Ti soutěžní dopoledne zakončili přednesem vlastních básní. Zvláštní ocenění si odnesla za vlastní tvorbu Gabriela Trojanová z 9.B.
Všem   účinkujícím  patří poděkování a uznání za předvedené výkony.

Umístění:
0. kategorie: Danica Pekárová
1. kategorie: Linda Jandová
2. kategorie: Antonín Mergl
3. kategorie: Adam Šnajdárek
4. kategorie: Eliška Danielová, Martin Rambousek

Postupující žáci: Eliška Danielová, Martin Rambousek, Antonín Mergl