Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Recitační soutěž 2014 (Loumová)

„Poezie vytváří druhou přírodu, přírodu lidského srdce a lidských smyslů.“
                                                                                      Josef Hora


Jen poezie má výsadu, že cokoliv vidí, vidí to poprvé a cokoliv vyslovuje, říká to prvně - co svět světem stojí. Jde o to, aby básník ukázal to, po čem sklouzává denně jeho zrak a jeho srdce, pod takovým zorným úhlem a s takovou rychlostí, aby se mu zdálo, že to vidí a dojímá se tím poprvé. Básník dělá totéž co hrající dítě. Vytváří fantazijní svět, který bere velmi vážně, tj. investuje do něho velká efektivní kvanta, ale zároveň ho ostře odlišuje od skutečnosti.
Naši žáci, mladí recitátoři, se 25. února opět sešli  na pravidelném školním kole recitační soutěže.
Úterním  dopolednem mladé recitátory provázeli moderátoři Klára Loulová, Anička Gorská, Jindra Stibor a Pavel Moc.
Přehlídky se zúčastnilo 44 žáků, kteří byli rozděleni do 5 kategorií podle věku.  Na začátku akce se podařilo opět prolomit  ( tak, jako v roce  předcházejícím )  trému  účinkujících zajímavou  prezentací  doplněnou písněmi oblíbených interpretů. Soutěžící i diváky pobavila  třída  7.A,  která si připravila dramatizaci básně J. Seiferta  Mikuláš Aleš.
Básníci jsou jako děti. Když sedí za stolem, nedosahují nohama na zem. Už básníci všech dob sahali po peru obvykle pod vlivem silného citového zážitku. Někdy je báseň jasná a prostá, jindy zase zašifrovaná jako rébus, jehož tajenka je ukryta mezi řádky.
Své básně naši mladí recitátoři přednášeli procítěně. Bylo vidět, že jim na konečném výsledku velmi záleží.  Tak jako vloni, i letos si mohli opět vyzkoušet přednes do bezdrátového mikrofonu.
Všem   účinkujícím  patří poděkování a uznání za předvedené výkony.


Postupující žáci: Eliška Loulová, Terezka Dřízhalová – 4.A