Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Recitační soutěž 2013 (Loumová)

 „Ten, kdo nemiluje knihu, nemiluje moudrost. Ten, kdo nemiluje moudrost, stává se hlupákem.“
                                                                                                                                               (J.  A.  Komenský)
21. února se na naší škole konalo pravidelné školní kolo recitační soutěže 1. – 9. ročníku.
Čtvrtečním dopolednem mladé recitátory provázeli moderátoři Pavlína Skořepová, Veronika Pavlíková a Pavel Moc.
Přehlídky se zúčastnilo 37 žáků, kteří byli rozděleni do 5 kategorií podle věku.  Na začátku akce se podařilo opět prolomit  (tak, jako v roce  předcházejícím)  trému  účinkujících zajímavou  prezentací  doplněnou písněmi oblíbených interpretů. Soutěžící i diváky pobavila  třída 6.A, která si připravila dramatizaci oblíbené Erbenovy balady Polednice.
Báseň není novinový článek, vědecký spis, ani návod k obsluze, proto se básně nečtou pouze hlavou, ale i srdcem. Však také básníci všech dob sahali po peru obvykle pod vlivem silného citového zážitku. Někdy je báseň jasná a prostá, jindy zase zašifrovaná jako rébus, jehož tajenka je ukryta mezi řádky.
Své básně recitátoři přednášeli procítěně. Bylo vidět, že jim na konečném výsledku velmi záleží.  Tak jako vloni, i letos si mohli opět vyzkoušet přednes do bezdrátového mikrofonu.
Všem účinkujícím patří poděkování a uznání za předvedené výkony.

Umístění:
0. kategorie: Dominik Fibrich
1. kategorie: Eliška Loulová
2. kategorie: Anna Johana Tokárová
3. kategorie: Eliška Danihelová, Veronika Pavlíková
4. kategorie: Lenka Müllerová

Postupující žáci: Veronika Pavlíková, Lenka Müllerová