Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, INFORMACE K 1.3.2021

Recitační soutěž 2013 (Loumová)

„Ten, kdo nemiluje knihu, nemiluje moudrost. Ten, kdo nemiluje moudrost, stává se hlupákem.“
                                                                                                                                               (J.  A.  Komenský)
21. února se na naší škole konalo pravidelné školní kolo recitační soutěže 1. – 9. ročníku.
Čtvrtečním dopolednem mladé recitátory provázeli moderátoři Pavlína Skořepová, Veronika Pavlíková a Pavel Moc.
Přehlídky se zúčastnilo 37 žáků, kteří byli rozděleni do 5 kategorií podle věku.  Na začátku akce se podařilo opět prolomit  (tak, jako v roce  předcházejícím)  trému  účinkujících zajímavou  prezentací  doplněnou písněmi oblíbených interpretů. Soutěžící i diváky pobavila  třída 6.A, která si připravila dramatizaci oblíbené Erbenovy balady Polednice.
Báseň není novinový článek, vědecký spis, ani návod k obsluze, proto se básně nečtou pouze hlavou, ale i srdcem. Však také básníci všech dob sahali po peru obvykle pod vlivem silného citového zážitku. Někdy je báseň jasná a prostá, jindy zase zašifrovaná jako rébus, jehož tajenka je ukryta mezi řádky.
Své básně recitátoři přednášeli procítěně. Bylo vidět, že jim na konečném výsledku velmi záleží.  Tak jako vloni, i letos si mohli opět vyzkoušet přednes do bezdrátového mikrofonu.
Všem účinkujícím patří poděkování a uznání za předvedené výkony.

Umístění:
0. kategorie: Dominik Fibrich
1. kategorie: Eliška Loulová
2. kategorie: Anna Johana Tokárová
3. kategorie: Eliška Danihelová, Veronika Pavlíková
4. kategorie: Lenka Müllerová

Postupující žáci: Veronika Pavlíková, Lenka Müllerová

Úřední hodiny kanceláře školy

hospodářka školy bude od 1.3.2021 v kanceláři:  pondělí - čtvrtek 9:00 - 11:00 hod.
(vyzvedávání učebnic, pracovních sešitů, natištěných úkolů aj.)

V případě potřeby volejte 724 577 362 a domluvte jiný čas.

Informace o provozu pro pracovníky IZS

naše MATEŘSKÁ ŠKOLA byla ZRUŠENA jako škola pro děti pracovníků vybraných
profesí  IZS od 2.3.2021. Pro tyto je určena MŠ Motýlek https://msmotylek.eu/

Základní školou pro děti pracovníků IZS zůstává ZŠ 5. května, Liberec:

Ochranné prostředky dýchacích cest

Ministerstvo zdravotnictví vydalo dne 22. února 2021 mimořádné opatření, dle něhož s účinností od 25. února 2021 od 00:00 do odvolání platí:

více po otevření