Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - (DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ), INFORMACE

Recitační soutěž 2013 (Loumová)

„Ten, kdo nemiluje knihu, nemiluje moudrost. Ten, kdo nemiluje moudrost, stává se hlupákem.“
                                                                                                                                               (J.  A.  Komenský)
21. února se na naší škole konalo pravidelné školní kolo recitační soutěže 1. – 9. ročníku.
Čtvrtečním dopolednem mladé recitátory provázeli moderátoři Pavlína Skořepová, Veronika Pavlíková a Pavel Moc.
Přehlídky se zúčastnilo 37 žáků, kteří byli rozděleni do 5 kategorií podle věku.  Na začátku akce se podařilo opět prolomit  (tak, jako v roce  předcházejícím)  trému  účinkujících zajímavou  prezentací  doplněnou písněmi oblíbených interpretů. Soutěžící i diváky pobavila  třída 6.A, která si připravila dramatizaci oblíbené Erbenovy balady Polednice.
Báseň není novinový článek, vědecký spis, ani návod k obsluze, proto se básně nečtou pouze hlavou, ale i srdcem. Však také básníci všech dob sahali po peru obvykle pod vlivem silného citového zážitku. Někdy je báseň jasná a prostá, jindy zase zašifrovaná jako rébus, jehož tajenka je ukryta mezi řádky.
Své básně recitátoři přednášeli procítěně. Bylo vidět, že jim na konečném výsledku velmi záleží.  Tak jako vloni, i letos si mohli opět vyzkoušet přednes do bezdrátového mikrofonu.
Všem účinkujícím patří poděkování a uznání za předvedené výkony.

Umístění:
0. kategorie: Dominik Fibrich
1. kategorie: Eliška Loulová
2. kategorie: Anna Johana Tokárová
3. kategorie: Eliška Danihelová, Veronika Pavlíková
4. kategorie: Lenka Müllerová

Postupující žáci: Veronika Pavlíková, Lenka Müllerová

Ochutnávka legorobotiky (Marková)

Žáci druhého stupně, kteří mají zájem o práci v mezinárodním projektu Erasmus+ zaměřeném na legorobotiku a programování, navštívili dne 14.9.2021 dílnu iQFABLAB patřící pod libereckou IQlandii.

Už tam budem (Pěničková)

Ve středu 8. září se naše dvě devítky – 9.B a 9.C – zúčastnily v liberecké iQLandii natáčení.

Nadcházející důležité akce

Sběr papíru - pátek 24. září 2021    7:15 hod.

Ředitelské volno - pondělí 27. září 2021, školní družina uzavřena