Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, INFORMACE K NÁSTUPU 4.1.2021

Recitační soutěž 2011 (Loumová)

„Někdy je báseň jasná a prostá, jindy zase zašifrovaná jako rébus, jehož tajenka je ukryta mezi řádky.“
V úterý 8.2.2011 se v posluchárně naší školy konala recitační soutěž. Během dvou hodin nám své schopnosti předvedlo 40 účastníků z  1. až 9. třídy. Předcházel jí více či méně pečlivý výběr básniček, nácvik, recitace „nanečisto“ ve třídách, určitě i nervozita a tréma. Ale soutěžící to většinou zvládli dobře a samotné zápolení pak proběhlo bez větších problémů. Všechna vystoupení byla spravedlivě odměněna potleskem přítomných diváků.
Porota měla možnost vyslechnout řadu básní i úryvků z prózy, od krátkých básniček těch nejmenších až po náročné texty žáků z vyšších ročníků. Děti opět recitovaly do bezdrátových mikrofonů a pro lepší informovanost soutěž doplňovala prezentace v PowerPointu.
Soutěží nás provázeli moderátoři – Pavlína Skořepová, Aneta Šátková, Adam Král a Ondřej Pešek. Na všechny soutěžící na závěr čekala sladká odměna v podobě čokolády.
A jak soutěž dopadla? V okresním kole budou naši školu reprezentovat Lukáš Ducháček ze 7.A a Andrea Plodková z 8.A. Zvláštní cenu poroty získal Gjok Karaqi z 9.A, který své vystoupení doplnil albánskými texty.
Všem recitátorům děkujeme za účast a přejeme jim, aby si i nadále zachovali zájem o poezii. Vítězům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v okresním kole!

 

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Ranní ŠD od 11.1. opět v provozu

Od 11.1. ranní družina ve 3.patře hlavní budovy - ŠD.
Čas  příchodu 6:30-7:15 hodin.
Zvonek herna B.
 
Prosíme nahlásit jméno dítěte, to odchází samo do šatny (zde je zajištěn dohled) a pak následně do heren 3.patra, rodiče do budovy nevstupují.
 
 

Škola pro děti zaměstnanců IZS

Vážení rodiče,

od 4.1.2021 bude školou určenou pro děti zaměstnanců vybraných profesí Základní škola, Liberec, ul.5. května.

PF 2021

Přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků a mnoho úspěchů v novém roce.