Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Recitační soutěž 2011 (Loumová)

„Někdy je báseň jasná a prostá, jindy zase zašifrovaná jako rébus, jehož tajenka je ukryta mezi řádky.“
V úterý 8.2.2011 se v posluchárně naší školy konala recitační soutěž. Během dvou hodin nám své schopnosti předvedlo 40 účastníků z  1. až 9. třídy. Předcházel jí více či méně pečlivý výběr básniček, nácvik, recitace „nanečisto“ ve třídách, určitě i nervozita a tréma. Ale soutěžící to většinou zvládli dobře a samotné zápolení pak proběhlo bez větších problémů. Všechna vystoupení byla spravedlivě odměněna potleskem přítomných diváků.
Porota měla možnost vyslechnout řadu básní i úryvků z prózy, od krátkých básniček těch nejmenších až po náročné texty žáků z vyšších ročníků. Děti opět recitovaly do bezdrátových mikrofonů a pro lepší informovanost soutěž doplňovala prezentace v PowerPointu.
Soutěží nás provázeli moderátoři – Pavlína Skořepová, Aneta Šátková, Adam Král a Ondřej Pešek. Na všechny soutěžící na závěr čekala sladká odměna v podobě čokolády.
A jak soutěž dopadla? V okresním kole budou naši školu reprezentovat Lukáš Ducháček ze 7.A a Andrea Plodková z 8.A. Zvláštní cenu poroty získal Gjok Karaqi z 9.A, který své vystoupení doplnil albánskými texty.
Všem recitátorům děkujeme za účast a přejeme jim, aby si i nadále zachovali zájem o poezii. Vítězům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v okresním kole!