Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Rafty

Ve středu 22. 6. 2016 jsem se účastnili jednodenního kurzu na raftu.
Sjížděli jsme řeku Jizeru v úseku:  MALÁ SKÁLA – DOLÁNKY.
Sraz byl před vlakovým nádražím v 7:30 hod. (Vlak z Liberce odjíždí 8:02 hod.).
Ráno jsme čekali na opozdilce Toma, který zaspal. Ale naštěstí se mu podařilo dorazit před odjezdem vlaku. Cesta rychle utekla a v 9 hodin jsme se hlásili v půjčovně lodí. Děti se nemohly dočkat. A tak ihned po převlečení do plavek a instruktáži: jak řídit raft atd…, skákaly do lodí, které byly ještě na suchu.  Největšími nedočkavci byli chlapci ze třetího raftu. Při vyplutí nějak nepostřehli, že jim chybí kormidelník Hedvika.  Naštěstí opět přirazili ke břehu, aby kormidelník mohl nastoupit. Na šlajsně a prvním úseku cesty byl tedy raft č. 3 ve vedení. Poté ho předhonil raft č.2 s kormidelníkem Alešem. A následně převzal vedení na krátkou dobu i raft s čistě dívčí posádkou s kormidelníkem Věrou. 
Ale finále patřilo opět chlapeckému raftu ze 7.A = č.3. K Zrcadlové koze i do Dolánek dorazil tento raft jako vítěz.
Počasí bylo nádherné. Jizera studená. To ale některým otužilcům nebránilo ve vrhání se do jejích peřejí.   Užili jsme si ochutnávku léta se vším, co k tomu patří. Včetně nákupu „dobrotek“ u stánku s občerstvením.
Trochu nás mrzelo, když nám těsně ujel vlak. Ale nevadí. Šli jsme na autobus do Turnova. Pěšky, podél řeky Jizery. Krásná procházka.
Řidič autobusu byl moc příjemný. Trochu nepříjemný byl pan revizor. A za chvilku jsme vystupovali v Liberci. 

1) raft (Věrka): Loulová E., Macounová, Loulová K., Wernerová, Kočí
2) raft (Aleš) : Třesohlavá, Krejsa, Šťastný, Vácha, Kašpar, Musil
3) raft (Hedvika): Hamák, Plechatý, Vik, Vittiš, Strejc, Samek

Mgr. Hedvika Plačková

 

Fotky naleznete ve fotogalerii.