Rádohrání (Novotná)

Celostátní nesoutěžní přehlídka dětských divadelních souborů v Lidicích
Bylo nám velkým potěšením se zúčastnit prvního ročníku této nesoutěžní přehlídky během víkendu od 30.5 do 1.6. 2014.
Na Základní a Mateřské škole Barvířská v Liberci, se společně s dětmi scházíme každé pondělí v dramatickém kroužku Barvínci. Schází se tu děvčata od 2. do 5. třídy. Našim skvostem je Toník, jediný, mladý muž. Není nás tu mnoho. Každoročně, především v září, někdo zahoří touhou okusit jak to vlastně v takovém dramatickém kroužku chodí. Někomu zapálení vydrží do pololetí, jiným nadšení i několik let.
Víkend v Lidicích pro nás znamenal společné zážitky, báječné zpestření dramatickými dílnami pod vedením zkušených lektorů, možnost předvést své představení před ostatními a rovněž rozbor s odbornými porotci z řad divadelníků.
A v neposlední řadě místo konání. Klidné, slunečné, ale i smutné a dojemné. Především  sousoší Památníku dětským obětem války.  Na tomto místě nebylo nutné dětem připomínat, jak by se tu měly chovat.
Z Lidic si odvážíme pamětní list, pohár s logem a knižní publikace. K tomu naději, že organizátoři budou mít dostatek finančních prostředků a energie, uspořádat příští rok další ročník této nesoutěžní přehlídky.
Novotná Michaela, vedoucí kroužku Barvínci