Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Putování za vědou a technikou (Plachá)

V sobotu 13.4. se žáci i rodiče zúčastnili akce Technické univerzity v Liberci. Děti si šly prohlédnout svou budoucí školu, navštívily její učebny i laboratoře, kde byl připraven program plný zajímavých pokusů, kvízů, soutěžních otázek. A že jsou ještě malí? I kdepak! Viděli, jak pracuje motor v autě, zkusili si chemické pokusy, vyzkoušeli práci s termokamerou, osahali si kůže z pštrosa, pomocí počítače ovládali robota a tlesknutím rozsvítili světlo. Časově jsme nedokázali obejít všechna stanoviště, ale i tak děti získaly spoustu nových poznatků.