Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Ptáčci u krmítka (Plachá)

2.2.2012 děti z naší mateřské školy a žáci prvních tříd  sledovali výchovně vzdělávací pořad Ptáčci u krmítka, který byl zpracován jako divadelní pohádka. Pracovníci ze Zoo vysvětlili dětem, jak ptáčky v zimě přikrmovat a jaké druhy ptáků mohou u krmítek zahlédnout. V pořadu se nejen poučovalo, ale také zpívalo, hádaly se hádanky a objevoval se zajímavý svět zvířat.
Děti si prohlédly vycpaniny ptáků, pohladily kožešinu z bílého tygra nebo poťukaly na  velký želví krunýř. Příjemná hodina pokračovala ještě ve třídách v práci s pracovními listy. Tento pořad úzce navazoval na učivo z prvouky zaměřené na život zvířat v zimě.