Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Prvenství Elišky Danielové v recitačních soutěžích (Šulcová)

Každoročně probíhá na základních školách v celé republice soutěž v recitaci. Žáci, kteří uspějí ve školním kole, postupují do kola okresního a dále pak do kola krajského. Elišce Danielové z 9. B se poprvé v porevoluční historii školy podařilo zvítězit ve všech třech kolech. Svým přednesem vybraných textů zaujala porotu natolik, že se 1. místem v krajském kole probojovala na Celostátní přehlídku dětské recitace. Ta se konala ve dnech 12. - 14.6. 2015 ve Svitavách.
Celostátní přehlídka je již nepostupová. Lektorský sbor vyslechne přednes všech vítězů krajských kol z celé ČR, ale pořadí recitátorů již nevyhodnocuje. S každým osobně pohovoří, ohodnotí jeho výkon, vyzdvihne klady a doporučí, co je ještě možné v přednesu zlepšit. Eliščin projev a výběr textu byl hodnocen velmi kladně. Nemalý podíl na tom má i dlouhodobé působení Elišky v divadle „Vydýcháno“.
Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a k úspěchu Elišce gratulujeme.

Třídní 9.B Yvetta Šulcová