Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Průvodce po Liberci (Loumová)

V pátek  11. 10. 2013 třída  8.A  navštívila  Krajskou vědeckou knihovnu v Liberci. Náplní její návštěvy bylo tentokrát samotné město Liberec. Liberec je statutární město na severu Čech a krajské město Libereckého kraje. Má přes 100 tisíc obyvatel a je tak pátým největším městem ČR (třetím v Čechách). Proto si žáci 8.A tentokrát vybrali v knihovně interaktivní hodinu na  téma Průvodce po Liberci.
V první části programu každá skupina žáků připravila jednu ze 7 virtuálních procházek po Liberci. Žáci pracovali přímo s knihou M. Řeháčka „Liberec: průvodce po městě a okolí“.
V druhé části programu byly připraveny za pomocí dataprojektoru virtuální „procházky“ po Liberci, které byly doprovázeny mluveným slovem. A právě v této části interaktivní hodiny si mohli žáci vyzkoušet svůj přednes před publikem.
Čas strávený v Krajské vědecké knihovně opět uběhl velmi rychle a všem se líbil.