Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, INFORMACE K NÁSTUPU 4.1.2021

Projektový den - Evropský den jazyků (Loumová)

26. září je od roku 2001 vyhlášeno jako Evropský den jazyků.
V dnešní době jsou znalosti cizích jazyků nepostradatelné. Nestačí ovládat jen vlastní mateřštinu. Kdo zná kromě svého mateřského jazyka ještě jeden nebo více jazyků cizích, může lépe poznávat jiné kultury a způsoby života. Tato slova nejlépe vystihuje citát  J.W.Goetha: „ Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem!“  A právě proto jsme se všichni mohli těšit na středu 26. 9. 2012, což byl den, kdy se na naší škole uskutečnil projektový den zaměřený k  tomuto jazykovému  svátku.
 A jaký program nás čekal? První stupeň zvolil se svými třídními učitelkami individuální náplň plnou zábavných aktivit. Žáci druhého stupně byli rozděleni do skupin a pod vedením vyučujících plnili zajímavé aktivity a soutěže, které se vázaly ke kulturní a jazykové rozmanitosti Evropy. Jejich tématem bylo např.: Rozdělení evropských jazyků, Tajné písmo chemikovo, Jazykové pexeso, Řeč šifer, Jazykové hry v Aj, Státní hymny zemí EU, Čeština a slovenština - jazyky příbuzné, English Geography Games, Ochutnávka francouzštiny.
Součástí projektového dne se staly i besedy s neslyšícími a divadelní představení The Bear Theatre.
Náročný, ale plně hodnotný program celého dne přinesl mnoho nových poznatků, zkušeností a zážitků.

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Ochranné prostředky dýchacích cest

Vážení rodiče,
 
Ministerstvo zdravotnictví vydalo dne 22. února 2021 mimořádné opatření, dle něhož s účinností od 25. února 2021 od 00:00 do odvolání platí:

více po otevření

Výuka od 22.2.2021

Vážení rodiče,

v příštím týdnu (od 22.2.2021.) bude probíhat výuka ve stejném režimu jako v současnosti.
 

Škola pro děti zaměstnanců IZS

Vážení rodiče,

od 4.1.2021 bude školou určenou pro děti zaměstnanců vybraných profesí Základní škola, Liberec, ul.5. května.