Projektový den - Evropský den jazyků (Loumová)

26. září je od roku 2001 vyhlášeno jako Evropský den jazyků.
V dnešní době jsou znalosti cizích jazyků nepostradatelné. Nestačí ovládat jen vlastní mateřštinu. Kdo zná kromě svého mateřského jazyka ještě jeden nebo více jazyků cizích, může lépe poznávat jiné kultury a způsoby života. Tato slova nejlépe vystihuje citát  J.W.Goetha: „ Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem!“  A právě proto jsme se všichni mohli těšit na středu 26. 9. 2012, což byl den, kdy se na naší škole uskutečnil projektový den zaměřený k  tomuto jazykovému  svátku.
 A jaký program nás čekal? První stupeň zvolil se svými třídními učitelkami individuální náplň plnou zábavných aktivit. Žáci druhého stupně byli rozděleni do skupin a pod vedením vyučujících plnili zajímavé aktivity a soutěže, které se vázaly ke kulturní a jazykové rozmanitosti Evropy. Jejich tématem bylo např.: Rozdělení evropských jazyků, Tajné písmo chemikovo, Jazykové pexeso, Řeč šifer, Jazykové hry v Aj, Státní hymny zemí EU, Čeština a slovenština - jazyky příbuzné, English Geography Games, Ochutnávka francouzštiny.
Součástí projektového dne se staly i besedy s neslyšícími a divadelní představení The Bear Theatre.
Náročný, ale plně hodnotný program celého dne přinesl mnoho nových poznatků, zkušeností a zážitků.

Ochranné prostředky dýchacích cest

Ministerstvo zdravotnictví vydalo dne 22. února 2021 mimořádné opatření, dle něhož s účinností od 25. února 2021 od 00:00 do odvolání platí:

více po otevření

Výuka od 22.2.2021

v příštím týdnu (od 22.2.2021.) bude probíhat výuka ve stejném režimu jako v současnosti.