Projektový den 28.4.2017 (Pěničková)

Dnešní výuka na 2. stupni probíhala v duchu finanční gramotnosti. Kromě historie vzniku peněz se žáci seznámili i s jejich ochrannými prvky. Vycestovali jsme také do zahraničí a vyměnili si nejen eura. Mimochodem věděli jste, že každá eurobankovka zobrazuje jeden architektonický sloh Evropy? Šesťáci a sedmáci se ještě zaměřili na příjmy a výdaje domácnosti a pobavili se o domácím rozpočtu. Osmáci a deváťáci zase diskutovali na téma brigády, pracovní smlouva a v neposlední řadě i na téma bankovních účtů pro mladé. Věříme, že se nám společně podařilo trochu lépe zorientovat se v nelehkém světě financí a že si každý z dnešního dne odnesl to své.