Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Projekt Už jsem čtenář (Novotná)

SKIP ČR (Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR) vyhlásil již čtvrtý ročník projektu na podporu čtenářské gramotnosti Už jsem čteníř – Knížka pro prvňáčka. Hlavními sponzory projektu jsou nakladatelství Triton a SKIP ČR. Cílem projektu je rozvoj čtenářských návyků žáků již od prvního ročníku školní docházky.  Díky členství v tomto sdružení jsme se mohli do tohoto projektu zapojit i my, žáci 1. tříd na naší škole. Od prosince 2011 - do dubna 2012 se žáci účastnili akcí pořádané školní knihovnou.  Po prvním seznámení s knihami ve školní knihovně, následovala kouzelná noc – Noc s Andersenem a  beseda se spisovatelkou Petrou Braunovou. Úsilí bylo v pondělí 25.5.2012 odměněno.  Za úspěšné absolvování projektu získaly děti knížku pro prvňáčka, původní česká novinka, která byla napsána a ilustrována výhradně pro účastníky projektu a kterou nelze v běžné knihkupecké síti minimálně tři roky koupit. Ve školním roce 2011/2012 je to kniha oblíbeného českého spisovatele Miloše Kratochvíla Komu patří škola, kterou ilustrovala známá přední ilustrátorka Renáta Fučíková.
V rámci předávání knížek byly oceněni i žáci, kteří se zapojili se svými rodiči do projektu –
Škola naruby. Cílem byla předčítání pohádek, či příběhů rodiči a následné oznámkování dětmi. Doufejme, že příjemné chvíle prožité společným čtením, přetrvají.
Novotná Michaela, školní knihovna