Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, INFORMACE K NÁSTUPU 4.1.2021

Projekt Už jsem čtenář (Novotná)

SKIP ČR (Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR) vyhlásil již čtvrtý ročník projektu na podporu čtenářské gramotnosti Už jsem čteníř – Knížka pro prvňáčka. Hlavními sponzory projektu jsou nakladatelství Triton a SKIP ČR. Cílem projektu je rozvoj čtenářských návyků žáků již od prvního ročníku školní docházky.  Díky členství v tomto sdružení jsme se mohli do tohoto projektu zapojit i my, žáci 1. tříd na naší škole. Od prosince 2011 - do dubna 2012 se žáci účastnili akcí pořádané školní knihovnou.  Po prvním seznámení s knihami ve školní knihovně, následovala kouzelná noc – Noc s Andersenem a  beseda se spisovatelkou Petrou Braunovou. Úsilí bylo v pondělí 25.5.2012 odměněno.  Za úspěšné absolvování projektu získaly děti knížku pro prvňáčka, původní česká novinka, která byla napsána a ilustrována výhradně pro účastníky projektu a kterou nelze v běžné knihkupecké síti minimálně tři roky koupit. Ve školním roce 2011/2012 je to kniha oblíbeného českého spisovatele Miloše Kratochvíla Komu patří škola, kterou ilustrovala známá přední ilustrátorka Renáta Fučíková.
V rámci předávání knížek byly oceněni i žáci, kteří se zapojili se svými rodiči do projektu –
Škola naruby. Cílem byla předčítání pohádek, či příběhů rodiči a následné oznámkování dětmi. Doufejme, že příjemné chvíle prožité společným čtením, přetrvají.
Novotná Michaela, školní knihovna 

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Ochranné prostředky dýchacích cest

Vážení rodiče,
 
Ministerstvo zdravotnictví vydalo dne 22. února 2021 mimořádné opatření, dle něhož s účinností od 25. února 2021 od 00:00 do odvolání platí:

více po otevření

Výuka od 22.2.2021

Vážení rodiče,

v příštím týdnu (od 22.2.2021.) bude probíhat výuka ve stejném režimu jako v současnosti.
 

Škola pro děti zaměstnanců IZS

Vážení rodiče,

od 4.1.2021 bude školou určenou pro děti zaměstnanců vybraných profesí Základní škola, Liberec, ul.5. května.