Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Projekt primární prevence (Marková)

Na podzim roku 2021 žáci naší školy absolvovali programy primární prevence zaměřené na aktuální potřeby dětí po roce distanční výuky a rizika s aktuální situací spojená. Pedagogové školy vyhodnotili jako priority bezpečný pohyb v on-line prostoru, ochranu žáků před šikanou a kyberšikanou, prevenci závislosti na návykových látkách a vzájemné vztahy ve třídách. Žáci prvního stupně absolvovali například program „On“ zaměřený na prevenci xenofobie a vyčleňování, ekoprogram „Tobiáš Lolness“, program „Král snů“ o rizicích života ve virtuálním světě, program „Alkohol a kouření“ a programy o rizicích internetu „Bezpečně online“ a „Já a internet“. Žáci druhého stupně se zúčastnili programu prevence šikany „Sranda nebo ubližování“, programu „Rebecca – prevence kyberšikany a závislosti na sociálních sítích“ a programu prevence závislosti „Tamařin deník“. Programy našim žákům zprostředkovali lektoři Dramacentra Bezejména a Maják, o.p.s. 
Projekt OLP/1932/2021 „Primární prevence na ZŠ Barvířská“ podpořil Liberecký kraj, děkujeme.