Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Projekt Karel IV. (Šulcová)

Před 700 lety se 14.5. narodila jedna z nejvýznamnějších osobností českých dějin – panovník Karel IV. Na naší škole si tohoto vladaře připomínáme projektem – Karel IV.
Každá třída od 3. do 8. ročníku vytváří plakát, na němž se snaží představit tohoto velikána ze svého úhlu – jako vynikajícího státníka, politika, rytíře a bojovníka, vzdělance či manžela. Při tvorbě plakátu tak mají žáci možnost seznámit se nejen se zajímavými momenty z Karlova života, ale i zjistit, jak se žilo ve středověku. V hodinách Vv vznikají pod rukama některých žáků výrobky a výkresy vztahující se ke Karlově době. Všechny své plakáty pak třídy vystaví na chodbě školy. Celý projekt bude zakončen vědomostní soutěží o Karlu IV.
A jaká je odměna pro vítěze? Z 3. – 8. třídy vyberou třídní učitelé pět nejlepších žáků, kteří se 9.6. zúčastní zájezdu na Karlštejn. Čeká je tak možnost prožít zajímavý výlet do středověku a projít se hradem, kterým se před 700 lety pohyboval jeden z největších mužů středověké Evropy.
 

Ve středu 18.5.2016 proběhl ve 3. až 8.ročnících vědomostní test k výročí panovníka Karla IV. Proběhl ve 3 kategoriích, 3.-4.ročníky, 5.-6. a 7.-8.ročník. Nejlepší výsledky dosáhla nejmladší kategorie, kde bylo 40 bezchybných testů, celkem pak na škole odpovídalo bezchybně 52 žáků. Nejlepší žáci byli odměněni sladkostí a diplomem, ostatní také obdrželi malou sladkost. Na chodbě v 1. patře se také objevily plakáty k projektu, které zpracovala každá třída. Ukázky naleznete ve fotopříloze.
Projekt nyní spěje ke svému finále, kterým bude zájezd na Karlštejn pro vybrané žáky.

Projekt podporují SČVK. Děkujeme.