Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Projekt Comenius, setkání v Turecku (Marková)

Daleká cesta čekala několik učitelů a žáků 8.B, kteří v rámci našeho projektu Comenius navštívili ve dnech 30.9.-5.10.2013 Ankaru. Zde proběhlo po Islandu, České Republice a Španělsku již čtvrté projektové setkání a pro několik desítek hostů byl připraven nabitý program, který zorganizovala turecká škola. Kromě kulturních a společenských aktivit ve škole bylo na programu také poznávání zajímavých míst Ankary a okolí, přičemž nejzajímavější byl výlet do skalních měst v oblasti Capadocie. Měli jsme možnost seznámit se s tureckou kulturou prostřednictvím několika divadelních a tanečních vystoupení v podání tureckých žáků i profesionálů, navštívili jsme islámskou mešitu a několik muzeí. Ve škole se děti ze všech zemí zúčastnily společných aktivit jako např. sportovní utkání nebo starodávná výtvarná technika mramorování. Žáci byli ubytováni v tureckých rodinách, takže také mohli zblízka porovnat odlišný způsob života a bydlení a samozřejmě i získat spoustu nových kamarádů, se kterými budou nadále v kontaktu prostřednictvím internetu.  Další projektové setkání se uskuteční v březnu v Bulharsku a poslední pak v květnu v Německu.