Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, INFORMACE K 1.3.2021

Projekt Comenius 18.- 22.3.2013 (Marková)

Mezinárodní setkání v Liberci

Nová přátelství, zábava, cestování, ale i spousta práce. Tohle všechno obnáší mezinárodní projekt partnerství škol Comenius, do kterého je naše škola zapojena. Projekt, který začal loni v září a bude probíhat až do června 2014, nese název „Home, sweet home“ (Domov, sladký domov) a spolupracují na něm školy z Německa, Islandu, Turecka, Španělska, Polska a Bulharska. Jak název napovídá, komunikačním jazykem je angličtina a cílem projektu je představit svou domovskou zemi ostatním formou nejrůznějších aktivit. Žáci z různých zemí tedy mají možnost poznat nejen naši krajinu, historii a kulturu, ale i všední život dětí svého věku, se kterými pravidelně komunikují přes internet.  První společné setkání proběhlo v říjnu na Islandu a v březnu se pro změnu stala hostitelem naše škola. Liberec navštívilo 18 pedagogů ze všech partnerských zemí a čeští kolegové pro ně připravili nabitý program, který zahrnoval nejen prohlídku nejzajímavějších míst našeho města, ale i výlet do skal Českého ráje a svijanského pivovaru, chybět nemohla samozřejmě ani Praha. V Liberci učitelé navštívili například Ještěd, knihovnu a také radnici, kde se jim dostalo oficiálního přijetí od náměstka primátorky K. J. Svobody (viz článek http://liberec.cz/cz/aktuality/zpravy-z-mesta/liberecka-skola-navazuje-partnerstvi-po-cele-evrope.html). V rámci kulturního večera měli možnost zhlédnout ukázky české hudby a tance i ochutnat typická česká jídla. Do přípravy programu se zapojili i žáci, kteří na projektu pravidelně pracují ve volnočasovém kroužku a pro naše hosty si vymysleli zábavnou soutěž Riskuj na téma „Co víte o České republice?“ Moderovat anglicky soutěž ve třídě plné cizích učitelů si zcela jistě zaslouží odvahu - za tuto roli patří speciální poděkování Pavlu Mocovi a Aničce Gorské ze 7.B. Pracovní schůzka pak zahrnovala zhodnocení dosavadní práce na projektu a plánování jeho dalších aktivit, mimo jiné setkání v Madridu, které proběhne v květnu a zúčastní se ho i několik žáků naší školy. Pokud vás náš projekt zaujal, podívejte se na jeho české webové stránky, kde se dozvíte více: http://zs-barvirska-comenius.webnode.cz/.

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Informace k provozu mateřské školy určené k výkonu péče o děti rodičů vybraných profesí

Vážení rodiče,
naše MATEŘSKÁ ŠKOLA byla určena jako škola pro děti pracovníků vybraných
profesí  IZS od pondělí  1.3.2021. Uvnitř více informací.

Základní školou pro děti pracovníků IZS zůstává ZŠ 5. května, Liberec:
https://www.zs5kveten.cz/

Ochranné prostředky dýchacích cest

Vážení rodiče,
 
Ministerstvo zdravotnictví vydalo dne 22. února 2021 mimořádné opatření, dle něhož s účinností od 25. února 2021 od 00:00 do odvolání platí:

více po otevření

Výuka od 22.2.2021

Vážení rodiče,

v příštím týdnu (od 22.2.2021.) bude probíhat výuka ve stejném režimu jako v současnosti.