Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Projekt Comenius 18.- 22.3.2013 (Marková)

Mezinárodní setkání v Liberci

Nová přátelství, zábava, cestování, ale i spousta práce. Tohle všechno obnáší mezinárodní projekt partnerství škol Comenius, do kterého je naše škola zapojena. Projekt, který začal loni v září a bude probíhat až do června 2014, nese název „Home, sweet home“ (Domov, sladký domov) a spolupracují na něm školy z Německa, Islandu, Turecka, Španělska, Polska a Bulharska. Jak název napovídá, komunikačním jazykem je angličtina a cílem projektu je představit svou domovskou zemi ostatním formou nejrůznějších aktivit. Žáci z různých zemí tedy mají možnost poznat nejen naši krajinu, historii a kulturu, ale i všední život dětí svého věku, se kterými pravidelně komunikují přes internet.  První společné setkání proběhlo v říjnu na Islandu a v březnu se pro změnu stala hostitelem naše škola. Liberec navštívilo 18 pedagogů ze všech partnerských zemí a čeští kolegové pro ně připravili nabitý program, který zahrnoval nejen prohlídku nejzajímavějších míst našeho města, ale i výlet do skal Českého ráje a svijanského pivovaru, chybět nemohla samozřejmě ani Praha. V Liberci učitelé navštívili například Ještěd, knihovnu a také radnici, kde se jim dostalo oficiálního přijetí od náměstka primátorky K. J. Svobody (viz článek http://liberec.cz/cz/aktuality/zpravy-z-mesta/liberecka-skola-navazuje-partnerstvi-po-cele-evrope.html). V rámci kulturního večera měli možnost zhlédnout ukázky české hudby a tance i ochutnat typická česká jídla. Do přípravy programu se zapojili i žáci, kteří na projektu pravidelně pracují ve volnočasovém kroužku a pro naše hosty si vymysleli zábavnou soutěž Riskuj na téma „Co víte o České republice?“ Moderovat anglicky soutěž ve třídě plné cizích učitelů si zcela jistě zaslouží odvahu - za tuto roli patří speciální poděkování Pavlu Mocovi a Aničce Gorské ze 7.B. Pracovní schůzka pak zahrnovala zhodnocení dosavadní práce na projektu a plánování jeho dalších aktivit, mimo jiné setkání v Madridu, které proběhne v květnu a zúčastní se ho i několik žáků naší školy. Pokud vás náš projekt zaujal, podívejte se na jeho české webové stránky, kde se dozvíte více: http://zs-barvirska-comenius.webnode.cz/.