Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, INFORMACE K NÁSTUPU 12.4.2021

Projekt 4.A - Po mapě ČR

PROJEKT PO MAPĚ ČR
Žáci 4.A pracovali tři dny na projektu „Po mapě České republiky“. Projekt vlastivědného charakteru prolínal matematikou, českým jazykem,  výtvarnou  výchovou, pracovními činnostmi a přírodovědou. Žáci byli rozděleni do skupin, ve kterých plnili mnoho úkolů – např. hledali kóty s kterými pak počítali matematické příklady, určovali mluvnické kategorie názvů našich řek, hor a měst, vyhledávali informace na mapách, zakreslovali do slepých map apod. Práce byla zakončena vytvořením zajímavého plakátu o České republice, prezentací této práce a také testem, kde prokazovali své nově nabyté vědomosti. Úplné finále projektu zakončili výletem do Prahy, kde navštívili Pražský hrad, Chrám sv. Víta, Karlův most, Staroměstské náměstí a Václavské náměstí. Výletní cíle si vyhledali na plánu Prahu. Jako relaxaci si shlédli film ve 3D kině.

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Návrat do školy

V pondělí 12. dubna 2021 se podařilo vrátit alespoň část žáků do školy. První testování proběhlo na výbornou. 

Zápis do 1. ročníku 2021

Vážení rodiče budoucích prvňáčků,

termín zápisu do 1. ročníku je stanoven na čtvrtek 22. dubna 2021.

Jarní číslo školního časopisu (Burdová)

Ačkoli se stále učíme z domova, redaktoři školního časopisu se nenechali touto překážkou zastavit.