Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - (DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ), INFORMACE

Představení Bezhlavý rytíř

BEZHLAVÝ RYTÍŘ
V pátek 31.10.2008 navštívila 4., 5. a 6. třída představení v Naivním divadle s názvem Bezhlavý rytíř. Tato loutková komedie by se též mohla nazývat Koranto a Špadolino neboli obležení hradu Valečova. Vystupují v ní drsní loupežníci, ušlechtilý hradní pán se svou sličnou dcerou, přitroublý konšel Škrhola, jeho partner Kašpárek a samozřejmě i titulní postava - padoušský rytíř, který přijde o hlavu a straší. Děj je lokalizován do několika hradů a zřícenin našeho blízkého okolí: na Valečov, do Zvířetic, i na Trosky. Text hry je napsán lehce archaizujícím jazykem, připomínajícím své předlohy, ovšem s humornou nadsázkou a současným nadhledem. A nyní stručně o co se v příběhu jednalo: Krutý a prostopášný rytíř Loreko ze Zvířetic si najme loupežnickou bandu, aby vydrancovala a vypálila hrad Valečov. Chce se tím pomstít valečovskému pánu za to, že mu nedal svou dceru za manželku. Dříve než stačí Loreko svůj hanebný plán uskutečnit, potrestají ho duchové: utancují ho v kole a připraví rytíře o hlavu. Bezhlavý Loreko bloumající krajem pak vyděsí i loupežníky, které si sám najal, ti se rozprchnou, a Valečov i jeho osazenstvo je zachráněno.

Sběr papíru

ve čtvrtek 24.6. proběhne v 7:15 sběr papíru. Prosíme o zvážení sběru doma a nahlášení váhy třídní učitelce.

Letní číslo školního časopisu (Burdová)

Redakce školního časopisu byla i s přicházejícím jarem a létem aktivní a připravila pro vás další vydání Barvířského zpravodaje.

Den dětí 1.6.2021 (Šímová)

Ani v letošním roce jsme nezapomněli zpestřit sváteční den našich dětí soutěžemi.