Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - (DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ), INFORMACE

Představení Bezhlavý rytíř

BEZHLAVÝ RYTÍŘ
V pátek 31.10.2008 navštívila 4., 5. a 6. třída představení v Naivním divadle s názvem Bezhlavý rytíř. Tato loutková komedie by se též mohla nazývat Koranto a Špadolino neboli obležení hradu Valečova. Vystupují v ní drsní loupežníci, ušlechtilý hradní pán se svou sličnou dcerou, přitroublý konšel Škrhola, jeho partner Kašpárek a samozřejmě i titulní postava - padoušský rytíř, který přijde o hlavu a straší. Děj je lokalizován do několika hradů a zřícenin našeho blízkého okolí: na Valečov, do Zvířetic, i na Trosky. Text hry je napsán lehce archaizujícím jazykem, připomínajícím své předlohy, ovšem s humornou nadsázkou a současným nadhledem. A nyní stručně o co se v příběhu jednalo: Krutý a prostopášný rytíř Loreko ze Zvířetic si najme loupežnickou bandu, aby vydrancovala a vypálila hrad Valečov. Chce se tím pomstít valečovskému pánu za to, že mu nedal svou dceru za manželku. Dříve než stačí Loreko svůj hanebný plán uskutečnit, potrestají ho duchové: utancují ho v kole a připraví rytíře o hlavu. Bezhlavý Loreko bloumající krajem pak vyděsí i loupežníky, které si sám najal, ti se rozprchnou, a Valečov i jeho osazenstvo je zachráněno.

Školní časopis

Ochutnávka legorobotiky (Marková)

Žáci druhého stupně, kteří mají zájem o práci v mezinárodním projektu Erasmus+ zaměřeném na legorobotiku a programování, navštívili dne 14.9.2021 dílnu iQFABLAB patřící pod libereckou IQlandii.

Už tam budem (Pěničková)

Ve středu 8. září se naše dvě devítky – 9.B a 9.C – zúčastnily v liberecké iQLandii natáčení.

Nadcházející důležité akce

Sběr papíru - pátek 24. září 2021    7:15 hod.

Ředitelské volno - pondělí 27. září 2021, školní družina uzavřena