Přednáška Červeného kříže (Plachá)

Žáci z 1.stupně naší školy postupně absolvovali přednášku pracovníka Červeného kříže, která byla preventivně zaměřena na poskytování první pomoci při úrazech. Prevence úrazů je jednou z hlavních priorit ČR v rámci priorit EU,protože úrazy jsou hlavní příčinou úmrtí dětí.
Cílem této přednášky bylo ovlivnit chování dětí tak, aby rozpoznaly nebezpečné situace a uměly si poradit při vzniku úrazu- základy první pomoci.
 Na závěr přednášky si děti mohly vyzkoušet  na dětské figuríně masáž srdce. Tato přednáška byla velmi užitečná zvláště v době před letními prázdninami.