Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Pražský hrad (Šulcová)

Dne 5.10. navštívili zájemci z 9.A, 8.A a 7.A Prahu. Jejich cílem byl Pražský hrad. K dispozici jim byla odbornice – průvodkyně z cestovní agentury. Žáci pod jejím vedením navštívili vybrané interiéry Hradčan – chrám sv.Víta, Baziliku sv.Jiří, Starý královský palác s Vladislavským sálem, Zlatou uličku. Z výkladu zkušené průvodkyně si žáci mohli nejen osvěžit znalosti získané ve škole, ale dozvěděli se i mnoho dalších zajímavých informací, souvisejících s navštívenou památkou. Po komentované prohlídce Hradu následovala cesta Nerudovou ulicí ke sv.Mikuláši, na Kampu a Karlův most. Pak už byl očekávaný rozchod a všichni se sešli až ve stanovený čas před odjezdem metra na Černý most. Pěkný výlet nám nezkazilo ani studené počasí či velké množství  turistů, kteří chtěli poznat krásy Prahy stejně jako my.