Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Pracujeme s naučnou literaturou (Loumová)

Poskytnout žákům příležitost k rozvíjení klíčových kompetencí podle RVP ZV ve spojení s užíváním knihovny; podpořit motivaci žáků ke čtenářství a ke všeobecnému vzdělávání. To bylo cílem interaktivního tematického programu s názvem Pracujeme s naučnou literaturou, kterého se účastnila v pátek  4.9.2013 9.A.
Pod vedením zkušeného lektora pana Z. Rakušana deváťáci plnili zábavné úkoly a vyhledávali odpovědi na různé zvídavé otázky. Učili se orientovat v regálech s naučnou literaturou, vyhledávat knihy v elektronickém katalogu, používat obsah a rejstřík knihy, čerpat informace z textu. Na závěr každý žák vystoupil s krátkou prezentací svého vypracovaného úkolu.