Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - (DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ), INFORMACE

Podzimní tvoření ve školní družině (Novotná)

Mnohé z nás zajisté těší,  když se může pochlubit vlastním výtvorem. Za vytvořeným dílem je spousty a spousty času a energie. O finanční stránce nelze ani mluvit, protože jen „ tvořilky“ ví, že opravdovou hodnotu dílka jim nikdo nezaplatí. Jen je těší, že každé dílko je originál a potěší.
Jsem přesvědčená o tom, že mezi maminkami dětí, které navštěvují naší školu, je takových
„tvořilek“ hodně. O to větší škoda, že se o nich málo ví a jejich zručnost zůstává utajena.
Podzimní tvoření , které proběhlo v týdnu od 17. října, bylo určené dětem ve školní družině, ale zároveň i pro rodiče dětí, tedy spíše maminky.
V pondělí nás navštívila paní Lucie Halamová, která je autorkou písmenkové výzdoby vestibulu školy, zároveň její dvě postavy kluka a holčičky zdobí naše schodiště do školní družiny. Tentokrát si pro nás připravila různé dřevěné magnetky, které si děti mohly dobarvit a použít i jako dárky. S dětmi tvořili i rodiče.
Ve středu tvořivost převzaly do svých rukou maminky Loulová a Vávrová. O paní Vávrové jste zajisté již četli, jelikož je známá z našeho odpoledne „ Animace je legrace“,  v červnu loňského roku nás provázela při hře jako Bílá paní, pomáhá nám se soutěžemi a má zajisté spousty dobrých nápadů ještě v rukávu. Tentokrát nás zasvětila do růží z javorových listů. Musím podotknout, že paní Koberová a Popelková si odnášely opravdu krásně vytvořené kytice. I děti se nenechaly v práci s listy zahanbit.
Pedigové zvonečky jsme dostali od maminky Klárky a Elišky Loulových, loni v prosinci, jako dárek do školní družiny a okouzlily nás. Při letošním tvoření paní Loulová předala své zkušenosti s pletením malé misky. V podvečer se tu sklánělo nad pedigem šest maminek a naše slečna vychovatelka Míša Sakařová. Neúčastnila jsem se tohoto proplétání, ale i tak mě z toho šla hlava kolem. Výrobky byly úžasné, úžasné, úžasné!!!!
Všem ochotným lektorkám a taky všem tvořivcům patří poděkování.
Už teď se zajisté rodí plány jak tu naši tvořivost zdokonalit, co nového se ještě přiučit a jak si zpříjemnit odpoledne buď s dětmi, nebo jen tak samy při kávě nebo čaji.
Novotná Míša

Školní časopis

Ochutnávka legorobotiky (Marková)

Žáci druhého stupně, kteří mají zájem o práci v mezinárodním projektu Erasmus+ zaměřeném na legorobotiku a programování, navštívili dne 14.9.2021 dílnu iQFABLAB patřící pod libereckou IQlandii.

Už tam budem (Pěničková)

Ve středu 8. září se naše dvě devítky – 9.B a 9.C – zúčastnily v liberecké iQLandii natáčení.

Nadcházející důležité akce

Sběr papíru - pátek 24. září 2021    7:15 hod.

Ředitelské volno - pondělí 27. září 2021, školní družina uzavřena