Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - (DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ), INFORMACE

Podzimní tvoření ve školní družině (Novotná)

Mnohé z nás zajisté těší,  když se může pochlubit vlastním výtvorem. Za vytvořeným dílem je spousty a spousty času a energie. O finanční stránce nelze ani mluvit, protože jen „ tvořilky“ ví, že opravdovou hodnotu dílka jim nikdo nezaplatí. Jen je těší, že každé dílko je originál a potěší.
Jsem přesvědčená o tom, že mezi maminkami dětí, které navštěvují naší školu, je takových
„tvořilek“ hodně. O to větší škoda, že se o nich málo ví a jejich zručnost zůstává utajena.
Podzimní tvoření , které proběhlo v týdnu od 17. října, bylo určené dětem ve školní družině, ale zároveň i pro rodiče dětí, tedy spíše maminky.
V pondělí nás navštívila paní Lucie Halamová, která je autorkou písmenkové výzdoby vestibulu školy, zároveň její dvě postavy kluka a holčičky zdobí naše schodiště do školní družiny. Tentokrát si pro nás připravila různé dřevěné magnetky, které si děti mohly dobarvit a použít i jako dárky. S dětmi tvořili i rodiče.
Ve středu tvořivost převzaly do svých rukou maminky Loulová a Vávrová. O paní Vávrové jste zajisté již četli, jelikož je známá z našeho odpoledne „ Animace je legrace“,  v červnu loňského roku nás provázela při hře jako Bílá paní, pomáhá nám se soutěžemi a má zajisté spousty dobrých nápadů ještě v rukávu. Tentokrát nás zasvětila do růží z javorových listů. Musím podotknout, že paní Koberová a Popelková si odnášely opravdu krásně vytvořené kytice. I děti se nenechaly v práci s listy zahanbit.
Pedigové zvonečky jsme dostali od maminky Klárky a Elišky Loulových, loni v prosinci, jako dárek do školní družiny a okouzlily nás. Při letošním tvoření paní Loulová předala své zkušenosti s pletením malé misky. V podvečer se tu sklánělo nad pedigem šest maminek a naše slečna vychovatelka Míša Sakařová. Neúčastnila jsem se tohoto proplétání, ale i tak mě z toho šla hlava kolem. Výrobky byly úžasné, úžasné, úžasné!!!!
Všem ochotným lektorkám a taky všem tvořivcům patří poděkování.
Už teď se zajisté rodí plány jak tu naši tvořivost zdokonalit, co nového se ještě přiučit a jak si zpříjemnit odpoledne buď s dětmi, nebo jen tak samy při kávě nebo čaji.
Novotná Míša

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Jídelna
Školní časopis

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Ochutnávka legorobotiky (Marková)

Žáci druhého stupně, kteří mají zájem o práci v mezinárodním projektu Erasmus+ zaměřeném na legorobotiku a programování, navštívili dne 14.9.2021 dílnu iQFABLAB patřící pod libereckou IQlandii. 

Už tam budem (Pěničková)

Ve středu 8. září se naše dvě devítky – 9.B a 9.C – zúčastnily v liberecké iQLandii natáčení.

Nadcházející důležité akce

Sběr papíru - pátek 24. září 2021    7:15 hod. 

Ředitelské volno - pondělí 27. září 2021, školní družina uzavřena