Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Podzimní prázdniny v ŠD - čtvrtek (Sakařová)

„Dobré ráno“ po těchto slovech jsem pustila první ranní ptáče – Honzu Š. A pak následovali další, až jsme byli všichni. Oproti více zažitému názvu, nás bylo 6. Protože se blížil halloween a děti mají tento svátek rádi pro jeho zvyk - vydlabávání dýní (a shodou okolností jsme tam pár dýní měli) začali jsme s návrhem jak dýni vydlabat. Po návrhu jsme si všichni společně připravili na odpoledne svačinu. Namazali jsme chleby s máslem a nakrájeli zeleninu. I když někteří se zapojit  nechtěli, nakonec se předháněli v tom, kdo mi víc s přípravou svačiny pomůže. Potom jsme vyrazili do OGL na program Hrátky a šarvátky s obrázky a kukátky. Po cestě jsme si trochu zasoutěžili s klíčovou sochou. Po příchodu do galerie se nás ujala velice příjemná slečna, se kterou si děti nejprve vyrobili kukátka, potom si našli v tmavém tunelu pomocí světýlka sovičky  a nakonec si vytvořili sovičkové leporelo. Dětem se vyrábění moc líbilo. Potom jsme vyrazili do čajovny. Cestu jsme si zkrátili přes Plazu, kde byla výstava hasičské techniky z minulého století. Do čajovny jsme dorazili po 11 hodině. Děti si vybrali čaj (nejprve nikomu nechutnal, protože všichni jsou z domova zvyklí na cukr a citrón, ale po chvíli si všichni začali přidávat se slovy „ To je nejlepší čaj“) Obsluhoval nás velice příjemný pán, který nám doporučil a vysvětlil hru DUCH, kterou jsme si několikrát zahráli. Do 14:14 jsme stihli ještě Želví závody a Kuřecí olympiádu. Pak už byl ale čas na návrat, tak jsme poděkovali a šli. Ve družině jsme se hladově vrhli na připravenou svačinu po které se jen zaprášilo.Potom jsme vybrali návrh dýně. Děti, už se ale rozcházely domů, takže jsem dýni dovyřezala já. Ale nejspíš přes víkend nevydržela, protože v pondělí už na schodech nestála… Jsem ráda, že se dětem celý den líbil a že jsem jim mohla ukázat další místo, ve kterém s Vámi rodiči mohou občas trávit (hlavně zimní) odpoledne.
Tak zas příště
Míša Sakařová.