Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Pocta paní Heleně Zmatlíkové (Novotná)

Začátek měsíce října byl v naší školní knihovně opět ve znamení čtení a povídání si o knížkách. Tentokrát pod mottem: „ S námi vždy all inclusive!“.
Ti nejmladší, kteří chodí do školy první měsíc, se s knihovnou teprve seznámili. Společně jsme si vyprávěli o pohádkách a příbězích, které mají rádi a které je zavedou do báječné říše fantazie. A protože se žádná dětská knížka neobejde bez barevných obrázků, prohlédli jsme si knížky ilustrované paní Helenou Zmatlíkovou, která by v listopadu oslavila 90. narozeniny.
Nejmladší čtenáři znali především Honzíkovu cestu a Děti z Bullerbynu. Příběh o Honzíkovi, který jel sám vlakem na návštěvu k dědečkovi a babičce, nás přivedl na vyprávění o vlacích, nádraží a o tom, jak by se kdo odvážil jet vlakem sám. Taky příběh jak děti pouštěly draka nás zavedl do podzimních dnů a vyprávění, kdo už letos s rodiči draka pouštěl.
Ty starší naopak zaujala kniha Karkulín a Já Baryk.  Potrápili se nad tajenkou a již náročnějším matematickým výpočtem. Výsledkem byl počet ilustrovaných knih paní Zmatlíkové. K překvapení všech dětí to bylo neuvěřitelných 270 knih.
Žáci ze čtvrtého ročníku si poprvé vyzkoušeli čtení s předvídáním. Některé tak úryvek zaujal, že si poutavý příběh chtějí přečíst celý.
Tento týden byla opět nejlepší příležitost vrátit se k projektu, do kterého se některé třídy již v loňském školním roce zapojily.  Charitativní projekt Čtení pomáhá opět tedy z našich čtenářů najde příznivce a zároveň získá tolik potřebnou finanční pomoc.
A  pocta paní Zmatlíkové? Přeci desítky obrázků, které děti namalovaly ke knížkám, které ilustrovala právě ona. Kdo ví, jestli si jednou nebudeme prohlížet knížky ilustrované právě někým z dětí. 

Výstava obrázků v knihovně a v ranní družině.