Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Po stopách Ferdinanda Porsche (Plachá)

Každý ví , kdo je Madona nebo David Beckham, ale světoznamé osobnosti  našeho kraje zná jen málokdo. K nim se řadí i Ferdinand Porsche, slavný konstruktér automobilů a zakladatel automobilky  Ferdinand Porsche. Narodil se ve Vratislavicích a tam se také vypravili žáci 5.B  V kulturním centru  byl pro ně připraven vzdělávací program „Po stopách F.Porsche“.
Děti díky moderní technologii poznaly jeho život, objevy a důležité vynálezy. Důkladně si prohlédly vystavené modely aut. Při plnění úkolů navštívily hrobku rodiny Porsche i jeho rodný dům. V lesoparku si děti odpočinuly a vyřádily se na lanových prolézačkách, houpačkách i labyrintech. Sluneční jarní den podporoval pohodu a dobrou náladu. Skvělá kázeň žáků přinesla radost paní učitelce a ocenění pracovnice kulturního centra.