Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Pekař peče housky.

 

 Dne 26. ledna jsme se vydali na poznávací výlet do Oldřichova v Hájích. Společně s pekařkou a skřítkem Kmínkem jsme poznali, jaké to je upéct si vlastní křupavou housku a co všechno tomu předchází. Naučili jsme se, jak se dělá kvásek, sami jsme vypracovali těsto a housky vlastnoručně upletli. A abychom si našich houstiček také vážili, zjišťovali jsme, kde se mouka vlastně bere a co všechno obnášelo pěstovat obilí dříve a dnes.

Všechny fotky jsou na Rajčeti