Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Pekař peče housky (Plachá)

Výchovně vzdělávací program v Ekocentru Střevlík nabídl žákům 2.B prožít zajímavé a radostné dopoledne. Už samotná jízda vlakem byla pro mnohé zážitkem: sníst svačinu dříve, než vyjede vlak ze stanice nebyl problém. Sluníčko a jiskřící sníh vytvářely příjemnou pohodu na cestě do střediska ekologické výchovy, kde vše bylo připraveno k pečení housek. Podle pokynů pekařky Evy a skřítka Kmínka si nejdříve děti připravily kvásek, pracně vymíchaly těsto a po vykynutí začalo horečné válení těsta. Netrvalo dlouho a celým domem se nesla vůně pečených housek a preclíčků,bochánků a rohlíčků. Program byl doplněn poznatky o pěstování obilí dnes a dříve. S ještě teplými houskami a spousty novými zážitky se žáci vydali zpět do Liberce.