Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Pasování na čtenáře (Novotná)

V pátek, 20. června 2014 se žáci obou prvních tříd, sešli při slavnostním aktu – Pasování na čtenáře. Díky zapojení do projektu – Knížka pro prvňáčka, všichni získali knihu Abeceda. Tato kniha je samostatně neprodejná a je vydaná pouze u příležitosti ocenění malých čtenářů, tedy žáků, kteří v tomto školním roce ukončili první třídu.
Musíme rovněž zmínit, že velkou zásluhu na získání těchto publikací zdarma, má Sdružení knihovníků a informačních pracovníků (SKIP) a jejich další spolupráce např. s Čtením pomáhá, do něhož jsme právě i my přispěli čtením knih a „vyčtenou“ částku připsali tomuto projektu.
Na žáky čekalo pasování pomocí kouzelného pohádkového meče, který se objevuje nejvíce v pohádkách. Splnil svou úlohu a počká si na další začínající čtenáře až do června 2015.
Popřejme dětem mnoho krásných zážitků právě s pohádkou a v říši fantazie.
Michela Novotná