Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - JARNÍ prázdniny 26.2.-1.3.2024 a informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Pasování na čtenáře (Novotná)

Kdo by si nevzpomněl na své první zápolení s písmenky, pak slabikami a slovy. O to větší radost je to v okamžiku, kdy si můžeme přečíst první větu a třeba i pohádku s velkými písmeny.
V posledním týdnu se v naší školní knihovně konalo Pasování na čtenáře. Díky
Projektu  Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka 2015/2016, se mohlo přes čtyřicet pět žáků našich prvních tříd ,těšit na pasování od královny knihovny a dárku v podobě knížky od spisovatelky Kláry Smolíkové a ilustrátorky Kláry Buchalové - Knihožrouti.
Pevně věříme, že děti najdou opět cestu k pohádkám a kouzelným příběhům a školní knihovna bude jejich oázou klidu, kam si mohou přijít nejen číst, ale i odpočinout a při tom si prohlédnout třeba časopis, nebo encyklopedii.
Každopádně pasováni čtenáři mají ten nejtěžší úkol za sebou. Teď je jen na nich, k jaké dokonalosti své čtení přivedou.